Sola atsevišķām zālēm «Mēness aptiekās» vairs nelikt maksimālo uzcenojumu

Pēc Latvijas Radio ierakstu sērijas "Farmācijas neredzamā vara", kurā runāts par to, ka "Mēness aptiekā", kas atrodas pie Latvijas Onkoloģijas centra, tiek piemērots maksimālais iespējamais piecenojums dārgām vēža ārstēšanas zālēm, kas tās padara par vairākiem simtiem eiro dārgākas nekā citās aptiekās, uzņēmums ir izvērtējis situāciju un ieviesis izmaiņas. 

Kā Latvijas Radio atzina "Mēness aptieku" tīkla īpašnieka "Sentor Farm" pārstāvis Dins Šmits, turpmāk "Mēness aptiekās" zālēm, kuras lielākoties tiek kompensētas, bet atsevišķās situācijās jāpērk pašiem pacientiem, būs vismazākais uzcenojums, tāpat kā gadījumos, kad par zālēm maksā valsts.

Šmits: Atsevišķām zālēm būs vismazākais uzcenojums

  "Mēs uzlikām dubultkontroles procesu – gan IT [par informācijas tehnoloģijām atbildīgo] pusē, gan aptieku pusē. Ja gadījumā ir situācija, kad cilvēks nāk ar recepti, lai uzcenojums būtu pēc kompensējamo zāļu tabulas, proti, viszemākais pieejamais," teica Šmits.

  Dubultā kontrole, lai pacienti nepārmaksātu par medikamentiem, skaršot septiņus zāļu nosaukumus, to vidū – gan zāles onkoloģiskajām saslimšanām, gan HIV/AIDS medikamenti.

  7 komentāri
  just1birdcherry
  Vajadzētu vienkārši izdarīt tā, lai zāles, ko tirgo slimnīcu teritorijās esošajās aptiekā, nemaksātu vairāk, kā tajās aptiekās, kas atrodas ārpus slimnīcām.
  :/
  Recipe holdings nekad, neko un nekam nesamazinās.
  Patiesi
  Pensionāriem zāles izmaksā trešdaļu pensijas. Zāles ir ļoti dārgas.
  kkk
  Vajadzeja par savu veselibu agrak arii domaat - tad nebutu vecumdienas visa pensija jaizdod uz veseliibu. Cilveks visu muzhu smagi strada - nesaudzee sevi, lai nopelnito lielo naudu, ko peec tam tereet savas darbaa sabeigtaas veselibas lapishanai.
  un tas viss?
  Vai tas ir viss, ko var panākt masīva kampaņa, nedēļām ilgi sižeti? Pie tā paliksim, ka viena ķēde vieniem medikamentiem kaut ko nedaudz samazinās? Un kur pārējie? Kur citas atklātās problēmas un negodīgums, krāpšana un izdzīvošanās? Viss jau noklusis un aizmirsts? Vai vispār bija vērts, ja nespējam sagāzt šo greizo sistēmu, kurā daudzi starpnieki kļūst miljonāri, bet tauta atdod pēdējos līdzekļus, lai šo bagātību vel pavairotu?
  aie
  Kases čeki ir tādi, ka pēc nedēļas nevar izlasīt izdrukāto no Mēness aptiekām - kad, kas un cik samaksāts, kā arī par ko samaksāts...
  as
  tautas gudrība saka, ka tie jāpatur siltumā, tad atkal parādīšoties. Mēģināts nav
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti