Sola atsevišķām zālēm «Mēness aptiekās» vairs nelikt maksimālo uzcenojumu

Pēc Latvijas Radio ierakstu sērijas "Farmācijas neredzamā vara", kurā runāts par to, ka "Mēness aptiekā", kas atrodas pie Latvijas Onkoloģijas centra, tiek piemērots maksimālais iespējamais piecenojums dārgām vēža ārstēšanas zālēm, kas tās padara par vairākiem simtiem eiro dārgākas nekā citās aptiekās, uzņēmums ir izvērtējis situāciju un ieviesis izmaiņas. 

Kā Latvijas Radio atzina "Mēness aptieku" tīkla īpašnieka "Sentor Farm" pārstāvis Dins Šmits, turpmāk "Mēness aptiekās" zālēm, kuras lielākoties tiek kompensētas, bet atsevišķās situācijās jāpērk pašiem pacientiem, būs vismazākais uzcenojums, tāpat kā gadījumos, kad par zālēm maksā valsts.

Šmits: Atsevišķām zālēm būs vismazākais uzcenojums

  "Mēs uzlikām dubultkontroles procesu – gan IT [par informācijas tehnoloģijām atbildīgo] pusē, gan aptieku pusē. Ja gadījumā ir situācija, kad cilvēks nāk ar recepti, lai uzcenojums būtu pēc kompensējamo zāļu tabulas, proti, viszemākais pieejamais," teica Šmits.

  Dubultā kontrole, lai pacienti nepārmaksātu par medikamentiem, skaršot septiņus zāļu nosaukumus, to vidū – gan zāles onkoloģiskajām saslimšanām, gan HIV/AIDS medikamenti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti