Dienas ziņas

No krastiem izgājusi Tērvetes upe

Dienas ziņas

Visi slimo, NMPD lūdz zvanīt tikai ārkārtas gadījumā

Ziemassvētkos šoreiz mazāk nelaimju

Šogad Ziemassvētkos mazāk nelaimju ar bojāgājušajiem

Lai gan aizvadīto divu dienu laikā notverti 37 stipri iereibuši autovadītāji, šajos svētkos uz Latvijas autoceļiem vismaz līdz šim izdevies izvairīties no lielām nelaimēm ar bojāgājušajiem. Līdz pēcpusdienai arī ugunsdzēsēju un glābēju Ziemassvētku statistika bija salīdzinoši mierīga, diemžēl pēcpusdienā, dzēšot ugunsgrēku Smiltenes pusē, glābēji atrada bojāgājušo.

Laikā, kad iedzīvotāji baudīja svētkus, zādzību un citu noziegumu skaits nemazinājās.

Valsts policijā stāsta – likumsargi uz autoceļiem svētkos strādājuši vairāk, nekā ikdienā. Divās svētku brīvdienās reģistrēti 155 satiksmes negadījumi, cietuši 17 cilvēki. Labā ziņa – nav bojāgājušo. Tomēr divu dienu laikā ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju nav trūcis.

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte norādīja: "Piemēram, divās dienās fiksēti kopā 697 dažāda veida pārkāpumi ceļu satiksmē. Un trešdaļa vien ir par ātrumu. Un tāpat arī divās dienās fiksēti kopumā 37 gadījumi, kad ir vadīts transportlīdzeklis alkohola reibumā. Un viens gadījums, kad pie stūres kāda persona, iespējams, sēdusies narkotisko vielu iespaidā."

Valsts policijā norāda – par šiem gadījumiem ierosināti 13 administratīvā pārkāpuma procesi un 24 kriminālprocesi. 12 gadījumos tiks konfiscēts autotransports.

Salīdzinot ar iepriekšējiem Ziemassvētkiem, šogad reibumā pieķerts lielāks skaits autovadītāju. Tomēr satiksmes negadījumu ar bojāgājušajiem līdz pēcpusdienai nebija.

Līdz pat Otro Ziemassvētku pēcpusdienai salīdzinoši mierīgas brīvdienas bija aizvadīts arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Dienesta Operatīvās vadības pārvaldes operatīvais dežurants Agris Šūmanis norādīja: "Tāpat mums ir gan ugunsgrēki no bez uzmanības atstātām svecītēm, gan no adventes vainagiem. Nav daudz, bet tomēr ir. Un ir arī tāpat netīrīti dūmvadi. Kolīdz palika jūtami aukstāks laiks ārā, cilvēki sāka vairāk kurināt cietā kurināmā krāsnis, apkures ierīces. Uzreiz ugunsdzēsējiem darba palika vairāk šinī jomā."

Glābēji norādīja, ka joprojām liela daļa ugunsgrēku izceļas no netīrītiem dūmvadiem, arī no adventes vainagiem. Tomēr arvien biežāk cilvēkiem izdodas izglābties, pateicoties dūmu detektora signālam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti