Šogad ugunsgrēkos gājuši bojā jau 66 cilvēki

Šogad ugunsgrēkos gājuši bojā jau 66 cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija. Visbiežāk cilvēki ugunsgrēkos iet bojā, nevis sadegot, bet saelpojoties dūmus, jo nepamana ugunsgrēka izcelšanos.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.novembra plkst. 6.30 līdz 21.novembra plkst. 6.30, VUGD saņēma 31 izsaukumu – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem un astoņi izsaukumi bija maldinājumi. Ceturtdien, 21. novembrī, ugunsdzēsēji steidzās uz dzīvojamo māju Ventspilī, kurā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā un pārmeklējot divstāvu koka ēku, ugunsdzēsēji glābēji vienā no dzīvokļiem atrada cilvēku bezsamaņā, iznesa viņu ārā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Diemžēl mediķiem cilvēka dzīvību neizdevās glābt. Ugunsgrēkā 40 kvadrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums. Plkst. 9.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD norāda, ka ceturtdien notikušajā ugunsgrēkā cilvēka dzīvību būtu glābis dūmu detektors, ja vien tas būtu uzstādīts – tā spalgo skaņu izdzirdētu dzīvokļa iemītnieks vai arī kaimiņi un traģiskā šī gada statistika, visticamāk, netiktu papildināta. VUGD skaidro, ka visbiežāk cilvēki ugunsgrēkos iet bojā nevis sadegot, bet saelpojoties dūmus, jo nepamana ugunsgrēka izcelšanos, tāpēc tik svarīgi ir pēc iespējas ātrāk uzzināt par ugunsgrēku. Šīs sekundes un minūtes dod iespēju izglābties pašam, izglābt apkārtējos un savlaicīgi informēt ugunsdzēsējus glābējus.

VUGD aicina negaidīt 2020. gada sākumu, kad dūmu detektoriem obligāti būs jābūt uzstādītiem katrā mājoklī, bet jau tagad parūpēties par ugunsdrošību un uzstādīt dūmu detektoru.

Vēl ceturtdien VUGD saņēma izsaukumu uz Carnikavas novadu, kur bija izcēlies ugunsgrēks angāra ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu pilnā platībā deg angāra ēka un pastāv liesmu izplatīšanās draudi uz angāram tuvumā piebūvēto dzīvojamo māju. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki. Pēc divu stundu intensīva darba ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku ierobežot, un plkst. 1.37 tas tika likvidēts. Ugunsgrēkā nodega angārs 1000 kvadrātmetru platībā un dzīvojamā māja 650 kvadrātmetru platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, elektrības rozete, apgaismes laterna, sodrēji divu ēku dūmvados, garāža, ēkas jumts, pirts.

2018. gadā ugunsnelaimēs gāja bojā 83 cilvēki, kas ir vairāk nekā 2017. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti