Šogad slēgtas piecas atkritumu sistēmas – neiekasētais nodoklis 35,55 miljoni eiro

Šogad Valsts vides dienests (VVD) slēdzis piecas atkritumu sistēmas, kuru darbības dēļ sods jeb nesamaksātais dabas resursu nodoklis desmitkāršā apjomā sasniedzis 35,55 miljonus eiro.

Dienests norāda, ka trīs uzņēmumi, kas pārvaldīja šīs piecas sistēmas, nenodrošināja vai nespēja pierādīt apsaimniekoto atkritumu reģenerācijas normu izpildi.

Līgums tika pārtraukts ar SIA “Nordic recycling”, kas pārvaldīja divas sistēmas: izlietotā iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas sistēmu, kā arī elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu.

Tāpat līgums tika pārtraukts ar uzņēmumu AS “Latvijas Zaļais elektrons”, kas arī pārvaldīja divas sistēmas: izlietotā iepakojuma, vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas sistēmu, kā arī videi kaitīgu preču apsaimniekošanas sistēmu.

Visbeidzot, VVD pārtrauca līgumu arī ar SIA “Riepu bloki” par nolietotu riepu apsaimniekošanas sistēmu.

35,55 miljoni eiro ir summa, ko veido nesamaksātais Dabas resursu nodoklis desmitkāršā apmērā par apjomu, kāds nav reģenerēts atbilstoši normatīvo aktu prasībām un līgumam.

VVD gan atzīst, ka visi apsaimniekotāji, kuru izveidotās sistēmas tika pārtrauktas, institūcijas lēmumu pārsūdzēja tiesā. Izņemot vienu gadījumu, VVD lēmumi palikuši spēkā. Taču dienests apņēmies pārsūdzēt sev nelabvēlīgo lēmumu.

Jau ziņots, ka VVD iepriekš pārtrauca līgumu ar SIA "Riepu bloki" par videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmas piemērošanu un aprēķinājis tam sodu 12,9 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums Starta ielā Rīgā bija uzkrājis tonnām riepu, bet nu jau darbību pārtraucis.

Savukārt "Nekā personīga" vēstīja, ka piektdien VVD nolēmis sodīt vēl divus uzņēmumus - "Nordic Recycling" un "Latvijas Zaļais elektrons". Vienam piemēros deviņu miljonu eiro, otram - 12 miljonu eiro sods. Lēmums oficiāli tikšot izsludināts nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt