Rīgas Austrumu slimnīcas Intensīvās terapijas klīnikas vadītāj pieļauj, ka cilvēki kļuvuši vērīgāki pret savu veselību. Tikai daži čūsku kodumi pret gadiem, kad sakosto skaits mērāms desmitos. Un tieši tā pat arī ar sēņotājiem. Šogad saindēšanās gadījumi saistīti ar kuņģa zarnu traktu kairinošām, nevis nāvējoši indīgām sēnēm.
"No čūskām bija uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi gadījumi, ar sēnēm patreiz ir pieci gadījumi bijuši, tie visi tagad rudenī, bet paldies Dievam, tikai pieci un ne vairāk. Ne vairs desmit un ne divdesmit," pastāstīja RAKUS Intensīvās terapijas klīnikas vadītājs Roberts Stašinskis. "Ja ir zaļā mušmire, tā ir nāvīgi indīga, šogad tāds gadījums nav bijis neviens. Vēl ir sarkanā un citas, kas satur pilnīgi citas vielas, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu, tāds mums bija viens. Tas gan – jo pilnāki meži, jo saindēšanās skaits lielāks."
Čūskas koduma gadījumā nekādā gadījumā nevajag mēģināt indi izsūkt pašam, ir jālūdz mediķu palīdzība. Tieši tāpat jārīkojas, ja kļuvis slikti pēc sēņu ēšanas. Sinoptiķi prognozē, ka salīdzinoši siltais rudens turpināsies, bet sēņu mežā gan vairs tikpat kā nav.