Šogad pirmajā eksāmenā izkrituši četri maksātnespējas administratori

Šogad pirmo kvalifikācijas eksāmenu nokārtojuši 27 maksātnespējas administratori, bet četri šajā pārbaudē izkrituši.

Tas nozīmē, ka 27 personas tiks ieceltas maksātnespējas administratora amatā, savukārt četrām personām tiks izbeigta sertifikāta darbība, informē Maksātnespējas administrācija.

Īstenojot Maksātnespējas likumā noteikto administratoru profesijas reformu praksē, divu gadu laikā visiem pašreizējiem administratoriem jānokārto kvalifikācijas eksāmens, kas atbilst jaunajām prasībām. Tostarp administratoram jābūt nevainojamai reputācijai.

Maksātnespējas administrācijā norāda, ka kvalifikācijas eksāmens bija jākārto kopumā 45 administratoriem. Attiecībā uz tiem administratoriem, kuri nekārtoja minēto eksāmenu, pieņemts lēmums par sertifikāta darbības izbeigšanu, sertifikāta darbība tika apturēta vai pieņemts lēmums par administratora atstādināšanu no administratora amata darbības veikšanas.

2018.gadā tiks organizēti vēl divi kvalifikācijas eksāmeni. Nākamais eksāmens plānots 6.jūnijā, kad tas būs jākārto 86 administratoriem.

Pērn organizēti divi administratoru kvalifikācijas eksāmeni, kurus kārtoja kopumā 100 administratori, no kuriem sekmīgi bija 84.

Maksātnespējas likumā noteikts, ka kvalifikācijas eksāmeni administratoriem jākārto reizi divos gados.

KONTEKSTS:

Skaļas aizturēšanas pērn satricināja maksātnespējas administratorus, un statistika liecina, ka pērn vairāk retinātas maksātnespējas administratoru rindas. Seši administratori atstādināti no amata, astoņiem apturēta sertifikāta darbība, bet 51 maksātnespējas administratoram sertifikāta darbība izbeigta. Tas ir par 35% vairāk nekā 2016. gadā.

Kā skaidroja Maksātnespējas administrācijā, daļa nav spējusi nokārtot kvalifikācijas eksāmenu vai paši atteikušies turpināt administratora darbu. Vairākiem administratoriem sertifikāts izbeigts saistībā ar pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu vai atkārtotiem normatīvo aktu pārkāpumiem.

Šobrīd Maksātnespējas reģistrā ierakstīti 243 administratori. 2017.gada sākumā reģistrēti bija 312 administratori, savukārt gada beigās - 255 administratori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti