Dienas ziņas

PVO ekspertus neielaiž Ķīnā

Dienas ziņas

Latgalē mediķu attieksme pret vakcīnām mainās

Pareizticīgo Ziemassvētki – bez nakts dievkalpojumiem

Šogad pareizticīgo Ziemassvētki norit bez nakts dievkalpojumiem

Trešdienas naktī pareizticīgie un vecticībnieki sāk svinēt Ziemassvētkus. Covid-19 ierobežojumu dēļ tradicionālās nakts Svētās Mises pārceltas uz iepriekšējās dienas vakaru un nākamās rītu.

Ludzas Vissvētās Dievmātes Aizmigšanas pareizticīgo baznīcu svētkos mēdz apmeklēt pat teju simts ticīgie. Tā lēsa priesteris Sergejs Kiričenko. Šogad viņš rūpējas, lai atbilstoši ierobežojumiem te vienlaikus nepulcētos vairāk par 18 cilvēkiem. Svētkos priekšroka būs tiem, kuri baznīcu apmeklē regulāri.

“Mēs gatavojamies šiem svētkiem, ir gavēnis pirms tam. Ja cilvēks nav sagatavojies, viņš nevar pilnībā izdzīvot šos svētkus. Tāpēc mums te būs trīs dievkalpojumi,” skaidroja Kiričenko.

Tā kā šogad priesteri būs noslogotāki, laika nepietiks, lai dievkalpojumus noturētu mazajās lauku baznīcās. Piemēram, priesteris Kiričenko, neskaitot Ludzu, kalpo vēl četrās draudzēs mazpilsētas apkārtnē.

“Apmēram divas draudzes saņēma to prieku – dievkalpojumu. Tagad tikai vienā draudzē var saņemt to,” norādīja priesteris.

Dalībai Ziemassvētku dievkalpojumos varēja pieteikties iepriekš, sazvanot priesteri. Uz to, ka lūgšanu namu apmeklēs tikai ikdienā aktīvie kristieši, cer arī vecticībnieki Rēzeknē.

Rēzeknes Vecticībnieku draudzes priesteris Vasīlijs Bistrovs atzīmēja: “Apmēram 25–30 cilvēki šeit var pulcēties pēc baznīcas ietilpības. Varbūt tā, ka tie, kas atnāks, pakalpos, pastāvēs un aizies. Pēc tam nākamie atnāks.”

Rēzeknes Svētā Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams divas nedēļas bija slēgts. Draudzes priesteris atradās pašizolācijā. Tagad izolācija beigusies un dievkalpojumi notiks, bet viņš tomēr aicina ļaudis lūgties no mājām.

Lai svētku dievkalpojumus varētu redzēt lielāks skaits cilvēku, piemēram, Daugavpilī dievkalpojumus filmē un pārraida internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt