Lielā daļā gadījumu noslīkšanu vai smagu invaliditāti rada tieši pārgalvība ūdens tuvumā.
Lai vērstu iedzīvotāju uzmanību uz nepieciešamību pie ūdens atpūsties prātīgi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šajā peldsezonā izsludinājis kampaņu “Pārgalvības cena. Nelec!”.
SPKC Veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Berta Pulmane atgādina – ļoti svarīgi ūdenstilpnēs nelēkt uz galvas. Tāpat atpūta pie ūdens nav savienojama ar alkohola lietošanu.
Taču statistika līdz šim rāda, ka cilvēki savus ieradumus diez ko nemaina.
“Ja mēs runājam par traumatismu, tad jāsaka, ka analizēt mēs varam pērno gadu. Un pērn pie ūdens tilpnēm traumatisma gadījumi ir reģistrēti 80, un 40% gadījumu tie ir lūzumi.
Un aptuveni ceturtā daļa no šiem lūzumiem ir tieši mugurkaula lūzumi, kas visbiežāk rodas pēc lēkšanas uz galvas ūdenī,” pastāstīja Pulmane.
Kā norādīja SPKC pārstāve, datus par šo gadu vēl ir pāragri analizēt, taču šobrīd var izdarīt vien aptuvenus minējumus, kas diemžēl liecina – cilvēku paradumi atpūšoties pie ūdens, visticamāk, būtiski nav mainījušies.
Jāpiebilst, ka pērn visa gada laikā no ūdenstilpēm izceltie 100 bojāgājušie, vēl gadu iepriekš - 122, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika.