Šogad mežu ugunsnedrošajā sezonā bijuši 363 mežu ugunsgrēki; izdeguši 167 hektāri

Šodien noslēdzas ugunsnedrošā sezona mežos. Šajā sezonā, kas ilgst jau no aprīļa beigām, kopumā 363 mežu ugunsgrēkos izdeguši 167 hektāri mežu teritorijas. Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis Latvijas Radio skaidro – šogad bijusi nedaudz mierīgāka sezona, izdegušas mazākas platības, kā arī nav bijuši ļoti plaši mežu ugunsgrēki

Tomēr jāatceras, ka arī pirms un pēc ugunsnedrošās sezonas mežos jāievēro liela piesardzība, jo ugunsgrēki notiek visu gadu.

Zigmunds Jaunķiķis par mežu ugunsgrēkiemKristaps Feldmanis

"Šogad kopā ir reģistrēti 518 meža ugunsgrēki ar izdegušo meža platību 230 hektāri. Tas ir nedaudz mazāk nekā citus gadus, jo pagājušajā gadā bija 972 meža ugunsgrēki un izdegusī platība pie 400 hektāriem. Ja meteoroloģiskie apstākļi ir tādi, ka sausuma periodi mijās ar nokrišņiem, tad ugunsbīstamība mazinās, kaut gan arī gaisa temperatūra ir diezgan augsta, tomēr mitruma procents ir pietiekami augsts, lai nekādi lieli meža ugunsgrēki neizceltos. Vēl salīdzinoši nesen mūsu darbinieki konstatēja atstātu ugunskuru, ko, visticamāk, ogotāji vai sēņotāji bija atstājuši. Labi, ka tur nebija stiprs vējš un liela ugunsnelaime neizcēlās. Jāievēro arī beidzoties sezonai tas pats, kas ugunsnedrošajā laikā – nededzināt ugunskurus, nekurināt grilus tam neatļautās vietās, uzmanīgi ar izsmēķiem un sērkociņiem," pauda Jaunķiķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti