Šogad lielākā daļa jeb 189 saslimšanas gadījumi ar legionelozi reģistrēti Rīgas reģionā

Šogad Rīgas reģionā reģistrēti 189 saslimšanas gadījumi ar legionelozi. Tas ir lielākais saslimšanas gadījumu skaits visā valstī jeb teju 90% (85,3%) no visiem gadījumiem, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Veselības inspekcijas pārstāvis Normunds Kadiķis
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Legioneloze jeb leģionāru slimība ir relatīvi reta infekcijas slimība, kas bieži norit kā pneimonija. Slimību visbiežāk ārstē stacionārā.

Pēdējos piecos gados, ieskaitot šo gadu, kopumā reģistrēti 225 saslimšanas gadījumi, no tiem 26 bija letāli.

Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Rīgā Normunds Kadiķis atgādināja, ka ir grūti izvairīties no šīs baktērijas ūdens sistēmās, taču inficēties nevar, dzerot ūdeni vai vannojoties.

"Cilvēki inficējas tad, kad inficētās baktēriju daļiņas nokļūst ūdens pilienos gaisā, ieelpojot šādā veidā var inficēties, protams, tas notiek mazgājoties dušā. Šobrīd apkures sezonas laikā līdz nākošā gada pavasarim namu apsaimniekotājiem ir atļauts karstā ūdens temperatūru padošanas vietā samazināt. Konkrēti par cik – nav pateikts, jo diemžēl nav tādas drošas temperatūras, kas ir zemāka par 55 grādiem, kas neradīs iespējamu leģionellu savairošanos," skaidroja inspekcijas pārstāvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti