Šogad Latvija palīdzēs atlabt 120 ievainotiem ukraiņu karavīriem

Pērn Latvijā rehabilitācijas pakalpojumu saņēma 130 karā cietušie Ukrainas karavīri, un šogad tie varētu būt 120 karavīri, informēja Veselības ministrija.

2022. gadā Latvijā kopumā nogādāti un veselības aprūpes pakalpojumus Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) un Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) "Vaivari" saņēmuši 130 karā cietušie Ukrainas karavīri.

RAKUS 43 ievainotie saņēmuši izmeklējumus, speciālistu  konsultācijas, veiktas ķirurģiskas operācijas, pēcoperācijas rehabilitācijas pasākumi un nepieciešamā medicīniskā aprūpe.

"Vaivari" uzņēmuši 89 karavīrus, kā arī vairākus karadarbībā traumas guvušos civiliedzīvotājus. NRC "Vaivari" karavīriem ir nodrošinājuši rehabilitāciju multiplu un kombinētu funkcionēšanas traucējumu gadījumos pēc politraumām ar centrālās un perifērās nervu sistēmas bojājumiem, arī muguras smadzeņu bojājumiem, komplicētiem kaulu lūzumiem, amputācijām, nodrošinot arī protezēšanu.

Latvija plāno ievainotajiem ukraiņu karavīriem palīdzēt arī šogad, turpinot uzsākto sadarbību starp Latvijas un Ukrainas slimnīcām. Prognozēts, ka Latvija varētu uzņemt 120 ukraiņu karavīrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti