Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rekords – 95 jaunas audžuģimenes

Šogad jaunu audžuģimeņu rekordskaits – 95 apmācīti audžuvecāki

Šis ir bijis pagrieziena gads tiem, kuri vēlas kļūt par audžuvecākiem. Pirmo reizi sešu gadu laikā gandrīz simt ģimenes izgājušas kursus, nokārtojušas eksāmenus un kļuvušas par ģimenēm, kas tiesīgas uzņemt bērnus. Apmācību organizētāji uzskata, ka tas ir arī liels mediju nopelns. Stāstot un rādot, kas patiesībā notiek aiz bērnunamu sētām un sienām, izdevies panākt lūzuma punktu un tik lielu interesi.

Pārējiem aplaudējot, Antra Akermane ar vīru saņem audžuģimenes apliecību. Šis dokuments tagad mēneša laikā ir jāiesniedz bāriņtiesā un jāizsaka vēlme kļūt par audžuvecākiem. Par Antras, vīra un pārējo topošo audžuvecāku apmācību maksā valsts. Tie ir 175 eiro par personu.

Bet vēlme kļūt par mammu vai tēti gan jāizsaka katram pašam. Antra saka, ka tā ir iespēja palīdzēt kādam, kuplināt ģimeni un jēgpilni nodzīvot dzīvi. Meitai Katrīnai nu būs ar māsu jādala istaba. Taču viņa jau gatava dalīties arī ar zināšanām: “Reizrēķinu varbūt iemācīšu. Palīdzēšu mācībās.”

Akermaņu ģimene vēlas uzņemt bērnu, kurš ir jaunāks nekā deviņgadīgā Katrīna. Tā esot ieteikuši psihologi. Savukārt bērniņš, kas būtu jaunāks par 3-4 gadiem, nozīmētu, ka vecākam jāiet bērna kopšanas atvaļinājumā.

Vēl mirkli pirms svinīgās apliecību izsniegšanas audžuģimeņu apmācību vadītājas labo eksāmenu lapas. Pēc divu ar pusi mēnešu ilgu kursu beigšanas jākārto gan rakstisks tests, gan jāspēj atbildēt par to, kā rīkosies dažādās situācijās. Tās nav izdomātas. Ar citām ģimenēm tā jau ir noticis.

Šis ir unikāls gads arī statistikas ziņā, atklāj kursu praktiskās daļas vadītāja Ārija Martukāne. Pēdējā grupa, kura nokomplektēta papildus, esot bijusi tik motivēta, ka visiem atzīmēs tikai desmitnieki un deviņnieki. Viņa stāsta, ka, pateicoties sabiedrisko mediju rubrikai “Sistēmas bērniem”,

ir noticis lūzums – cilvēki uzklausa, saprot un sajūt, ka vajag palīdzēt.

Līdz šim audžuģimeņu apmācībai iedalītā nauda palika pāri. Bija gadi, kad izdevās nokomplektēt tikai trīs kursus. Šogad ir seši. Bija mērķis apmācīt 70 audžu vecākus, bet apmācīja 75.

Bet gribētāju joprojām bija tika daudz, ka Labklājības ministrija iedalīja papildu līdzekļus.

Un svētdien vēl 20 ģimenes vai atsevišķi cilvēki nokārtoja eksāmenu un ieguva šo statusu. Pirmo reizi gadā apmācīti 95 audžuvecāki.

“Lai pie katra no jums atnāk tas bērniņš, kuru jūs visvairāk gaidāt,” jaunajiem audžuvecākiem vēl Ārija Martukāne.

Pēdējā šī gada kursā pārstāvēta visa Latvija no Jelgavas līdz Jēkabpilij. Bet no Drustiem – pat četras ģimenes. Kaut kas nebijis, atzīst pasniedzējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti