Rīta Panorāma

Intervija ar Swedbank ekonomisti Lindu Vildavu

Rīta Panorāma

Intervija ar grupu «Polifauna»

Vai būs jāmaina autovadītāju apliecības?

Šogad izmēģinās vienu «no punkta līdz punktam» ātruma radaru

Šogad Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) pilotprojektā plāno izmēģināt vienu ātruma radaru komplektu, kas mērīs ātrumu nevis vienā konkrētajā punktā, bet kādā ceļa posmā no viena punkta līdz otram.

CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja, ka sistēma, kas mēra vidējo ātrumu noteiktā ceļa posmā, noteikti parādīsies uz Latvijas ceļiem šogad.

Pašlaik CSDD vēl strādā pie prasībām, tieši kādas kameras jāiegādājas. Tas būs divu kameru komplekts, kas fiksēs auto atrašanos un rēķinās vidējo ātrumu, ar kuru ir veikta distance.

CSDD vēl vērtē, vai tās būs stacionāras vai mobilas kameras, un pagaidām nav aplēsts, cik šāds komplekts varētu maksāt.

Jaunā sistēma neļaus autovadītājiem kā pašlaik pie stacionārajiem radariem samazināt ātrumu, bet pēc tam atkal pārsniegt atļauto ātrumu; ceļa posmā, kur būs šāds kameru komplekts, ja autovadītājs pārsniegs ātrumu, tiks izrēķināts viņa vidējais ātrums un piemērots sods.

4 komentāri
kasmaresku
Kārtējais manevrs Ziemeļkorejas virzienā... Pieņemsim, ka vienā šādā testa posmā braucu vidēji pārsniedzot ātrumu par 15km/h, bet, kādā citā - apstājos pačurāt, iedzert kafiju ar pienu, bet tad, lai kompensētu iekavēto laiku, pārsniedzu ātrumu vidēji par 40km/h, bet otrais posms nav secināms, jo laika/attāluma ziņā es biju korektāks kā pirmajā. Radari ir inkasācijas metode, tiem maz saistības ar drošību uz ceļiem. Ja tiešām interesētu drošība nevis inkasācija, būt ekipāžas radaru vietā!
Janis Samis
A ja braukšu par lēnu,vai man piemaksās??? un ja pazudīšu dotajā ceļa gabalā,vai mani meklēs??? :D
linards pavlovs
Ko tik neizdomā lai iekasētu, bet ceļus pat par mūsu naudu netaisīs, būs jāsāk kaut ja nesaprot
Anonīms lietotājs 22698
ienīstu jūs, parazīti!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti