Šogad glābēji izcēluši jau 60 noslīkušos; patiesais skaits – vēl lielāks

Šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji no ūdenstilpēm izcēluši jau 60 cilvēkus. Patiesais noslīkušo skaits gan ir krietni lielāks, uzsver dienestā.

Pērn līdz šim brīdim glābēji bija izcēluši par 15 noslīkušajiem vairāk.

Taču VUGD statistikā nav iekļauti gadījumi, kad noslīkušais cilvēks nogādāts krastā un nav jāmeklē, proti, glābēji uz izsaukumu nedodas.

„Šie izsaukumi saistībā ar noslīkušajiem cilvēkiem ugunsdzēsējiem glābējiem ir dažādi: kāds ir ielēcis ūdenī un nav izpeldējis, cits ir centies pārpeldēt ūdenstilpni, bet citam ir vienkārši krastā palikušas drēbes, kas liecinājušas par to, ka cilvēks ir devies peldēties, bet nav atgriezies,” pastāstīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

VUGD pārstāve Inta PalkavnieceAnnija Petrova

  Glābēji aicina iedzīvotājus atcerēties par to, ka alkohols un peldēšanās nav savienojamas lietas. “Nevajag rīkoties pārdroši pie ūdens, un vajag arī pieskatīt bērnus. Jo īpaši, ja ārā ir karsts laiks, tad ir jārēķinās, ka var parādīties arī veselības problēmas, kas var rasties, ja cilvēks sakarsis pārāk strauji ieiet aukstā ūdenī. Gadījumā, ja aculiecinieki redz, ka kādam cilvēkam ir problēmas tikt ārā no ūdens vai cilvēks jau slīkst, aicinām nekavējoties zvanīt uz 112,” pauda Palkavniece.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti