4. studija

Kāpēc klientam pieslēdz pakalpojumu, no kura viņš ir atteicies, un vēl uzrēķina sodu?

4. studija

Kā veidojas COVID-19 statistika un - kur paliek pozitīvie testi?

Kāpēc šogad divkāršojies Volvo lukturu zādzību skaits!

Šogad dubultojies «Volvo» lukturu zādzību skaits; iesaka tos marķēt un bloķēt

Šogad reģistrēts auto lukturu zādzību pieaugums, un īpaši bieži zog tieši “Volvo” automašīnu lukturus, jo tie ir ļoti kārs kumoss vieglas naudas tīkotājiem – to izņemšana prasa ne vairāk kā minūti. Pēdējo nedēļu laikā aizturēti vairāki zagļu grupējumi, bet auto drošības eksperti iesaka “Volvo” īpašniekiem lukturus bloķēt un marķēt, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks Māris Priednieks atzina, ka Latvijā ar lukturu zādzībām lielākā problēma ir Rīga un Rīgas reģionā, kur šogad ir reģistrēti gandrīz 600 gadījumi, pērn tie bija 260 gadījumi.

“Tāds pats pieaugums ir reģistrēts Vidzemes un Zemgales reģionā. Pamatā tie ir apzagti “Volvo” markas automobiļi. Tas saistīts ar to, ka šīm mašīnām ir visvienkāršāk nozagt priekšējos lukturus, ko tie noziedzīgie elementi arī izmanto,” skaidroja Priednieks. 

Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins savukārt stāstīja, ka pieredze liecina – zādzībām ir korelācija ar ekonomisko situāciju, “tikko ekonomiskā situācija pasliktinās, tā atkal zog vairāk”.

Pēc viņa teiktā šobrīd situācija ar Covid-19  krīzi zādzību skaitu būtiski ietekmējusi.  

Raidījums arī pārliecinājās, ka “Volvo” lukturi Rīgā un Pierīgā ir deficīts un tos pat lietotus ir praktiski neiespējami iegādāties. Zādzību ir pārāk daudz, lai spētu sagādāt jaunus gaismekļus katram cietušajam.

Kādā lietoto auto detaļu veikalā raidījumam stāstīja, ka “dienā vismaz pa desmit, piecpadsmit cilvēkiem prasa lukturus”, jo tie ir nozagti.  Šajā veikalā apgalvoja, ka  “tas, ko nozog šeit, iet uz Poliju, pēc tam no Polijas nāks atpakaļ”.

Laipnais lietoto auto detaļu tirgotājs gan uzrunāja kolēģi citā tirgotavā, bet tur piedāvāja tikai vienu lukturi.

Tikmēr auto drošības eksperts Rūdolfs Kalveits stāstīja, ka “zaglim ir nepieciešamas vien 30 sekundes, lai aiznestu jūsu “Volvo” lukturi”.

Tāpēc viņš aicina tos marķēt, tādā veidā padarot pašu detaļu zaglim neinteresantāku, bet, lai būtu grūtāk nozagt šo detaļu, viens no variantiem, ko mēs piedāvājam darīt, ir uzstādīt lukturu bloķētājus.

“Tie ir speciāli veidoti dzelži katrai “Volvo” markas mašīnai, kas fiziski bloķē šo stiprinājuma elementu lukturim. Tādējādi to vienkārši nevar dabūt  ārā. Bet, kā esam novērojuši pēdējā laikā, tad vēl viena lieta, kas ir papildus nepieciešama, ir signalizācija,” stāstīja Kalveits.

Pēdējo trīs nedēļu laikā Valsts policija aizturējusi jau sešus “lukturu biznesa” karaļus. Trīs no tiem jau izmeklēšanas laiku pavada apcietinājumā. Policijā skaidro – patlaban tā ir viena no darba prioritātēm, turklāt lukturu zagļi jānotver ar visiem lietiskajiem pierādījumiem.

Starp aizturētajām personām ir vairākkārt tiesāti, arī par auto zādzībām, ir arī  narkomāni, stāstīja policijas pārstāvis Priednieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti