Sadaļas Sadaļas

Stāsti

Kolektīvās iepirkšanās portāli piedzīvo norietu

Stāsti

LU Dabaszinātņu centrā šodien Eiropas Kosmosa aģentūras informācijas diena

Šogad dome apmēram 1200 rīdziniekiem apmaksās latviešu valodas kursus

Šogad dome apmēram 1200 rīdziniekiem apmaksās latviešu valodas kursus

Jau septīto gadu rīdzinieki var apgūt latviešu valodu bezmaksas kursos. Pieteikšanos Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludinājis vakar, 9. janvārī, un mācīties gribētāju interese ir liela. Iespēju apgūt valsts valodu lielākoties meklē krievvalodīgie. To vidū ir gan pilsoņi, gan nepilsoņi, kas vēlas naturalizēties. Mācību centri atrodami gan Pārdaugavā, gan Pļavniekos, gan arī pilsētas centrā.

Rīdzinieki sākuši pieteikties ikgadējiem latviešu valodas bezmaksas kursiem. Šogad Rīgas pašvaldība naudu šim mērķim piešķīrusi astoņām iestādēm. To vidū ‘’MSV centrs’’ Riņa bulvārī, kur pirmajā pieteikšanās dienā ļaudis nāk nepārtraukti, lai aizpildītu arī zināšanu līmeņa testu, kas mācīties gribētājus iedalīs grupās.

''Gribu nākotnē kļūt par pilsoni, naturalizēties. Katrā valodā ir savi sarežģījumi, taču pats svarīgākais ir vēlme apgūt valodu. Es vēlos palikt uz dzīvi Rīgā, tāpēc valoda man tiešām būs vajadzīga. Katru gadu tiek dota iespēja mācīties, ir svarīgi to nepalaist garām.'' - ''Šādas iespējas mācīties ir jāpaplašina, jo ir vesela paaudze, kas ir kaut ko nedaudz apguvuši latviešu valodā, tad sākuši strādāt un vairs nav bijis nedz laika, nedz naudas apgūt pareizu valodu. Vienam mācīties ir sarežģīti, tāpēc tādus kursus vajag vairāk. Paskatieties, cilvēki kā tarakāni skrien pieteikties.'' - ''Ieraudzīju sludinājumu un nolēmu pieteikties. Vīrs man ir latvietis, un arī bērns runā divās valodās, tāpēc arī man būtu jāiemācās latviešu valodu.'' Tā par motivāciju apgūt latviešu valodu saka gaitenī sastaptās mācību centra apmeklētājas.

Apgūt latviešu valodu A un B līmeņa ietvaros valodas kursos var ikviens rīdzinieks, kas savu dzīvesvietu ir deklarējis Rīgā, izņemot skolēnus un bezdarbniekus.

Parasti pēc pieteikšanās izsludināšanas kursu grupas tiekot aizpildītas jau otrajā dienā, secina arī mācību centra latviešu valodas pasniedzēja Sigita Šķēle:

''Ļoti daudzi paliek aiz strīpas, interese ir liela. Lielākā daļa mums ir iebraucēji no bijušajām padomju republikām, arī vietējie krievvalodīgie cilvēki nāk, mācās, apgūst. Motivācija ir liela, vecuma grupu amplitūda ir ļoti plaša, sākot ar jauniešiem līdz cilvēkiem pensijā, jau cienījamā vecumā. Ir mājsaimnieces, ir uzņēmēji.''

Valodas apmācības iespējams izvēlēties sev izdevīgā vietā pēc piedāvātā izglītības iestāžu saraksta, kas atrodams Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta mājaslapā.

''Mājaslapā krievu, latviešu un angļu valodā ir saraksts ar iestādēm, kontaktinformācija,  pieteikšanās laiki. Iedzīvotājiem pašiem jāizvēlas, jāmēģina sazināties, var rakstīt e-pastus. Skatoties pēc iesniegtajiem datiem, ir diezgan liels jauniebraucēju skaits - vai nu ģimenes apvienošanas nolūkā, vai studēt. Šie cilvēki ļoti aktīvi mācās valodu, kaut pastāv priekšstats, ka šeit ir diezgan labvēlīga krievu valodas vide un latviešu valoda nav vajadzīga, - nē, tā nav,'' stāsta departamenta pārstāve Irina Vasiļjeva.

Šogad latviešu valodas bezmaksas mācībām pašvaldība atvēlējusi 128 tūkstošus eiro, kam vajadzētu nodrošināt iespēju apgūt latviešu valodu vairāk nekā 1200 rīdziniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt