Dienas ziņas

Svētki ar ceļu satiksmes negadījumiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Šogad divtik vairāk trūcis sētnieku; Rīgā 50 vakances

Šogad divkārt lielāks sētnieku trūkums nekā pērn; Rīgā 50 vakances

Covid-19 sertifikāta neesamības, pievilcīgāku darbu iespēju un dažādu citu iemeslu dēļ šogad divtik vairāk nekā pērn trūcis sētnieku, un visā Latvijā ir problēmas ar brīvo vakanču aizpildīšanu. Piemēram, uzņēmumā “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) trūkst aptuveni 50 sētnieku, kas nozīmē, ka nereti lāpsta rokās jāņem un ceļi jāšķūrē pašiem namu iemītniekiem. Tomēr sniega kalni, neizbraucami un grūti izbrienami ceļi – tāda aina sniegotajā ziemā paveras pie daudzu daudzdzīvokļu namu durvīm un iekšpagalmos viscaur valstī.

Šādu fotogrāfiju Ziemassvētkos Latvijas Televīzija saņēma no kāda skatītāja, kurš sūdzas par netīrītu sniegu Juglā, Rīgā.

“Te tā sētnieka nav vispār. Izdomāja jaunu sistēmu, ka atsūtīs brigādi no diviem, trim cilvēkiem. Bet viņi arī diezgan pavirši strādā. Kaut ko tur nedaudz patīra,” pastāstīja rīdzinieks Egils Berins.

Dažas dienas vēlāk konkrētajā adresē, iznākot no kāpņu telpas, ceļš ir notīrīts. Arī tālāk mājas iekšpagalmā ceļš ir tīrīts un kaisīts ar smiltīm, tomēr ne visur darbs padarīts rūpīgi. 

Berins sacīja: “Es pats dažreiz nonāku lejā ar lāpstu. Fizkultūras pēc pastrādāju. Kāpēc ne? Vēl man bija tāda ideja, ka varētu “Rīgas namu pārvaldnieks” izdalīt katrai mājai piecas lāpstas, lai paši nāk un tīra. Es pieteiktos tīrīt. Bet tie vecie cilvēki? Diez vai.”
Uzņemumā “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) apstiprināja, ka konkrētajā adresē patiesi sētnieka neesot. 

Pašlaik uzņēmumā vajadzīgi aptuveni 50 sētnieki.

“Sētnieku profesija – viņa nav absolūti populāra. Ne populārākā, un faktiski šīs vakances ir visu laiku,” atzīmēja RNP pārstāvis Krists Leiškalns.

Daļu nācies atstādināt Covid-19 vakcinācijas sertifikāta neesamības dēļ. Arī nepietiekamās valodas zināšanas citiem liedz uzsākt darbu uzņēmumā.

Leiškalns norādīja: “Daļa vakances izveidojās pēc tam, kad stājās spēkā prasība par vakcināciju. Te mēs runājam par 27 darbiniekiem, kuri šajā situācijā tika atstādināti no pienākumu veikšanas. Mēs runājam arī par to, ka ziemas sezonā tomēr arī šī slimošanas fāze ir tāda, ka cilvēki slimo, un sētniekus skar tās pašas slimības, kas citus darbiniekus.”

Sētnieku iztrūkums šogad bijis divkārt lielāks nekā 2020. gadā, norādīja Nodarbinātības valsts aģentūrā. Covid-19 sertifikātu, zemās algas, kā arī citu, pievilcīgāku darba vietu dēļ šis darbs nav pieprasīts. Nepilna gada laikā tikuši meklēti vairāk nekā 400 sētnieki. Pērn visa gada laikā – divreiz mazāk. Piedāvātā atlīdzība visbiežāk esot ap 500 eiro mēnesī.

“Uz šodienu uzskaitē Nodarbinātības valsts aģentūrā ir 91 brīvā darba vieta profesijā “sētnieks”. Rīgas reģionā to ir visvairāk – 59. Brīvo darbavietu skaits ir pietiekams, lai varētu pieteikties uz darbavietām,” sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve Signe Bierande.

RNP uzskata, ka aizpildīt visas vakances nevarēšot un jau tagad trūkstošo sētnieku vietā ne tikai Juglā, bet arī citviet izsūtot mobilās uzkopšanas brigādes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt