Šogad ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši pieci velosipēdisti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sākoties siltajam laikam, velosipēdistu skaits ielās krasi palielinās. Ar to skaidrojams, ka vasaras periodā ceļu satiksmes negadījumu daudzums, kur iesaistīti riteņbraucēji, manāmi palielinās. Šī gada laikā izraisītajās sadursmēs gājuši bojā pieci riteņbraucēji.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Rolands Rumba atzīmē, ka Latvijā visvairāk tieši jūlija un augusta mēnešos riteņbraucēji iekļūst ceļu satiksmes negadījumos. Piemēram, pērn 51 % no visiem riteņbraucēju negadījumiem notika tieši Rīgā, galvenokārt diennakts tumšajā laikā.

„Latvijā vairāk kā puse jeb 52 % mēdz pārvietoties ar velosipēdiem. Savukārt, runājot par šo gadu, varam atzīmēt, ka pirmajos piecos mēnešos ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 148 velosipēdisti. Pērn tie bija 178 riteņbraucēji. Šogad avārijās dzīvību zaudējuši pieci velosipēdisti. Lai mazinātu traumas riskus, cilvēkiem, kuri izvēlējušies pārvietoties ar riteņiem, nepieciešams vienkārši ievērot ceļu satiksmes noteikumus, tai skaitā pirms manevriem jārāda signāls, jāapstājas pie aizliedzošā luksofora signāla, jāizmanto tam paredzētā infrastruktūra. Pirms katra manevra jāpārliecinās, vai netuvojas automašīna, kā arī vienmēr jāatceras, ka velosipēdists ir mazāk aizsargāts ceļu satiksmes dalībnieks, tāpēc ir pakļauts lielākam riskam,” klāsta Rumba.

CSDD pārstāvis Rolands Rumba
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

CSDD atgādina, ka ir svarīgi, lai sagatavotos gan velosipēdists, gan arī tiktu sagatavots braucamais. Velosipēdistam ir jāatceras, ka velo apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības testu. Savukārt velosipēdu ieteicams piereģistrēt CSDD reģistrā.

CSDD norāda, ka, pirms doties ar velosipēdu ielās, ir svarīgi atsvaidzināt zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti