Šogad ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši divi bērni; pērn – pieci

Šogad ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši divi bērni, abi – gājēji, savukārt cietuši ir 62 bērni, liecina Valsts policijas informācija. Salīdzinājumam: pērn gada pirmajos divos mēnešos bērni ceļu satiksmē nebija gājuši bojā, taču bija 77 cietušie. Kopumā pērn ceļu satiksmes negadījumos ievainoti 705 bērni, bet pieci – gājuši bojā. Tas ir nedaudz mazāk nekā iepriekšējos gados.

ĪSUMĀ:

  • Šogad ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši divi bērni; pērn – pieci
  • Kopumā pērn ceļu satiksmes negadījumos ievainoti 705 bērni
  • Atbildīgie uzsver - ir nepieļaujami, ka ceļu satiksmē tiek zaudētas bērnu dzīvības. Liela atbildība un rūpes par bērniem jāuzņemas pieaugušajiem.  
  • Krapsis: Paši vecāki nedrīkst aizmirst par drošību, par bērnu izglītošanu.
  • Linkaits: Jādara viss iespējamais, lai bēdīgos rādītājus mazinātu.
  • Jādomā arī par bērnu uzvedību uz ceļa, dodoties uz skolu.
  • Arī šogad plānotas izglītojošas kampaņas.  

Vienlaikus atbildīgie uzsver - ir nepieļaujami, ka ceļu satiksmē tiek zaudētas bērnu dzīvības. Liela atbildība un rūpes par bērniem jāuzņemas pieaugušajiem.  

Kopumā pērn ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 132 cilvēki, informēja Valsts policijā. Bojā gājuši pieci bērni. 2018. gadā vairāk – deviņi, savukārt vēl gadu iepriekš septiņi bērni.

Šogad ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 2 bērni; pērn – 5Annija Petrova

Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norādīja, ka ir sāpīgi redzēt, ka ceļu satiksmē cieš arī bērni - gan gūst smagus miesas bojājumus, gan iet bojā.

Avārijās cietušie bērni ( 0- 17 gadi)

Periodā 01.01.-25.02.2019:

Kopā cietuši – 77 bērni ; bājuši bojā -0
No tiem
- 37 gājēji;
- 38 pasažieri;
1, kurš braucis ar velo;
1 - cits satiksmes dalībnieks.

Periodā  01.01.-25.02.2020

Kopā cietuši - 62 bērni; bojā gājuši - 2 (gājēji)
Cietuši:
 21 gājējs;
38 pasažieri;
3, kuri braukuši ar velo.

DatiL Valsts policija

“Es domāju, šeit mēs nevaram runāt par kaut kādiem skaitļiem. Šeit būtu jābūt apaļai nullei. Tāpēc, protams, tā ir liela pieaugušo atbildība rūpēties par pašu svētāko, par saviem bērniem, par līdzcilvēkiem un piedomāt pie tiem jautājumiem, kas skar drošības jautājumus. Paši vecāki lai neaizmirst par drošības jostu lietošanu, par bērnu izglītošanu vai skaidrošanu, kā jāšķērso brauktuve, kā jādodas no skolas uz mājām vai otrādi. Tie ir jautājumi, kuriem vajag pievērst uzmanību un pret kuriem neizturēties vieglprātīgi,” uzsvēra Normunds Krapsis.

Jādara viss iespējamais, lai bēdīgos rādītājus mazinātu, uzsvēra arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits no Jaunās konservatīvās partijas. Iemesli tam, ka bērni cieš, gan ir ļoti dažādi.

“Gan tas, ka viņi vienkārši atrodas automašīnā, kura avarē, gan tāpēc, ka viņi ir kopā ar vecākiem iznākuši uz ceļa, un šeit ir ļoti liela vecāku un citu cilvēku atbildība,” norādīja Linkaits.

Arī Krapsis pauda, ka bieži vien bērni gūst traumas vecāku bezatbildības dēļ.

„Mēs bieži vien, paši piedaloties ceļu satiksmē, redzam, ka bērns nav piesprādzēts. Lai bērnam izpatiktu un bērns būtu mierīgs, viņam ļauj stāvēt automašīnā un nesēdēt speciālā sēdeklītī un nebūt piesprādzētam,” sacīja Krapsis.

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns norādīja, ka bērnu sēdeklīšiem, īpaši aizmugurējos sēdekļos, jāpievērš uzmanība. Priekšējos sēdekļos ļaudis jau sāk sprādzēties, secināja Vectirāns. Tāpat jādomā par bērnu uzvedību uz ceļa, dodoties uz skolu.

„Jāmāca, ka varbūt ir kas aizmirsies, negribas nokavēt uz skolu, bet labāk ir nokavēt skolas autobusu nekā steigšus doties pāri ceļam, nepārskatot situāciju, nebūt pietiekami uzmanīgam. Piemēram, šogad bēdīgais gadījums, kad tika nobraukts skolnieks Latgalē tieši šādu apstākļu dēļ, nepārdomāti metoties pāri ceļam. Apstākļi sakrita, ka vadītājs lāga neredzēja un līdz ar to notika liela nelaime,” stāstīja Krapsis.

Arī šogad plānotas izglītojošas kampaņas. Īpaši tās būs vērstas uz bērniem tādēļ, ka bērni iemācoties daudz uzstājīgāk arī vecākiem un vecvecākiem atgādina par drošību uz ceļa, skaidro ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt