Panorāma

Kapseļu ielas bērnunamam – 100; kā atrast mājas ikvienam?

Panorāma

Panorāma

Pieaug negadījumu skaits uz gājēju pārejām

Šogad būtiski audzis avāriju skaits ar cietušajiem uz gājēju pārejām; Rīgā – teju dubultojies

Šogad, salīdzinot ar 2021. gadu, Latvijā būtiski pieaudzis ceļu satiksmes negadījumu skaits ar cietušajiem uz gājēju pārejām, bet Rīgā šādu negadījumu skaits ir gandrīz dubultojies. To, ka gājēju pārejas nebūt ne vienmēr ir drošas šķērsošanai, apliecina arī kāds nesen noticis negadījums, kurā cietusi 12 gadus veca rīdziniece.

Zaļā gaisma ne vienmēr nozīmē, ka ir droši šķērsot gājēju pāreju. Par to uz savas ādas pārliecinājās kāda 12 gadus veca meitene, kurai uz gājēju pārejas Deglava un Saharova ielas krustojumā gaišā dienas laikā uzbrauca auto.  

Eriks Kondratjevs ir notriektās meitenes tēvs. Vīrietis stāstīja, ka meita kopā ar savu brālēnu devās mājup. Svētdien ap pulksten 13.00, šķērsojot gājēju pāreju Deglava un Saharova ielas krustojumā pie zaļās gaismas, viņai uzbrauca kāds auto. Mašīna esot apstājusies, un tās vadītāja jautājusi bērniem, vai viss kārtībā. Kondratjeva meita esot atbildējusi, ka viņai sāpot kājas. Pēc tam sieviete no notikuma vietas aizbrauca.  Lūzumu meitenei nav, taču kājas ir zilumos un sāp.

Kondratjevs sacīja: "Man vēl aizvien ir augsts spiediens. Man tagad ir 170 uz 115. Es nervozēju, raizējos par meitu. Nakti negulējām ar sievu. Meita arī negulēja. Visu nakti viņai rādījās murgi."   

Pēc incidenta Konrdratjevs uzrakstīja iesniegumu Valsts policijā (VP). Tur šobrīd ir ierosināta krimināllieta par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu, ja nodarīti viegli, vidēji vai smagi miesas bojājumi. Policija vēl meklē personu, kas vadīja šo auto.   

VP Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona komandieris Jānis Parādnieks norādīja: "Šī lieta tiek izmeklēta. Protams, ka tiek noskaidrota vainīgā persona. Tik ātri tas diez vai sanāks. Es pat pieļauju iespēju, ka tur vēl vajadzēs skatīties, vai ir kaut kādi videoieraksti pieejami, jo situācija ir diezgan kutelīga."

Šādu ceļu satiksmes negadījumu skaits Latvijā šogad ir būtiski pieaudzis, liecina Valsts policijas apkopotie dati. No 2022. gada 1. janvāra līdz 4. decembrim Latvijā notikuši 122 ceļu satiksmes negadījumi uz gājēju pārejām, kuros ir bijuši ievainotie. Salīdzinājumam – pagājušā gada attiecīgajā periodā bija 88 šādi negadījumi. Bojāgājušo šogad ir mazāk – trīs, pagājušajā gadā – pieci. 

Rīgā pagājušogad bija 53 negadījumi ar ievainotajiem uz gājēju pārejām, šogad – jau 90.  

Kāpēc ir šāds pieaugums, neviens pateikt nevar, taču ir skaidrs, ka gājēju pārejas nav pietiekami drošas.  

Biedrības "Pilsēta cilvēkiem" valdes priekšsēdētājs Kārlis Krēķis sacīja: "Šeit mēs redzam nevis ielas pilsētā, bet mēs redzam faktiski šoseju. Ar platām braukšanas joslām, ar tādiem rādiusiem, kas ļauj mašīnai, pilnīgi nepiebremzējot, ātri iegriezties iekšā un līdz ar to te ir vajadzīgi drošības risinājumi. Un principā ar luksoforiem nepietiek, lai krustojums kļūtu par drošu."

Risinājumi ir sašaurinātas brauktuves un paceltas gājēju pārejas, kas būtu vienā līmenī ar ietvi. Rīgas domes satiksmes departamentā norādīja, ka gājēju pāreju uzlabojumi tiek veikti regulāri. Taču patlaban darbs primāri notiek ar neregulētām pārejām. Tur uzstāda luksoforus un uzlabo apgaismojumu. Arī paceltās gājēju pārejas ierīko, bet tikai pie ielu pārbūves.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Jānis Vaivods atzīmēja: "Ir jāskatās, kā tas iet kopā ar lietus ūdens kanalizācijas novades risinājumiem. Ja mēs iedomājamies klasisku ielu, tad bez priekšdarbiem vienkārši ielas vidū uzlikt šādu risinājumu nebūs efektīvi, jo veidosies peļķes abās pusēs."

Galvaspilsētas Satiksmes departamentā norādīja, ka nesen noslēgts līgums par 15 jaunu gājēju pāreju aprīkošanu ar luksoforiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti