Pusdiena

LDDK bažīga par ieceri veidot jaunas subsīdijas "zaļajai enerģijai"

Pusdiena

Vācijas sociāldemokrāti sāk izvirzīt prasības un nosacījumus, lai izveidotu koalīciju

Šogad bērnu uzticības tālrunis saņēmis vairāk zvanu par seksuālu vardarbību

Šogad bērnu uzticības tālrunis saņēmis vairāk zvanu par seksuālu vardarbību

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis zvanus pieņem visu gadu, taču aizvadītajā nedēļā īpaša uzmanība veltīta tēmai par seksuālo vardarbību pret bērniem, mudinot upurus, ģimenes locekļus un līdzcilvēkus zvanīt uz tālruni 116111. Zvani par šo tēmu tiek saņemti ik gadu. Bērni un pusaudži, kas cietuši no seksuālās vardarbības, visbiežāk jūt spēcīgu kaunu, pazemojumu un baidās par notikušo runāt ar ģimenes locekļiem.  

Ar bērnu uzticības tālruņa ekspertiem bērni un arī pieaugušie bieži runā par psiholoģisku un fizisku vardarbību, taču ievērojami retāk stāsta par seksuālu vardarbību.

Arī aizvadītās nedēļas akcijā, kurā aicina pārtraukt klusēšanu un stāstīt par šiem gadījumiem, zvanu nav bijis daudz.

Savukārt divu gadu griezumā zvani par seksuāla rakstura pāridarījumiem ir vairāk – pērn kopumā saņemti 70 zvani, bet šogad 11 mēnešos saņemti jau 115 zvani tieši par seksuālu vardarbību pret bērnu.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Amanda Vēja stāstīja, ka pēdējie gadījumi vairāk saistīti ar ģimeni un ir aizdomas par seksuālo vardarbību pret maziem, 4 – 6 gadus veciem bērniem.

Vēja norādīja, ka nereti situācijas ir komplicētas un ir ne tikai vardarbība, bet arī atkarības problēmas ģimenē, bērniem nelabvēlīgi apstākļi, nerūpēšanās par bērniem. Šo informāciju inspekcija nodevusi policijai.

Uzticības tālruņa pārstāve vēl skaidroja, ka pieaugušajiem ir jābūt vērīgiem un jārunā ar bērnu vai speciālistu, ja ir kādas neparastas uzvedības pazīmes, emocionālas reakcijas vai fiziskas vardarbības pazīmes. Par seksuālās vardarbības gadījumiem pret mazākiem bērniem vairāk zvanot ģimenei pietuvināti cilvēki, pārsvarā pieaugušie.

Savukārt otra kategorija ir pusaudži, kas arī mēdz dalīties ar pieredzētu seksuāla rakstura nodarījumu. Vēja stāstīja, ka pusaudži uzsāk dzimumattiecības, ne vienmēr būdami tam gatavi, un dara to, izjūtot spiedienu no partnera, jo arī vienaudzis var izdarīt seksuālo vardarbību. 

Šogad pagaidām par dažāda veida vardarbību ģimenēs 132 gadījumos uzticības tālruņa informācija nodota tiesībsargājošajām iestādēm, kā arī 52 gadījumos iesaistīti citi dienesti par vardarbību iestādēs, tostarp skolās. Arī ārpus iepriekšminētas akcijas bērnu uzticības tālrunis 116111 darbojas diennakti un ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti