Dienas ziņas

Topošajiem mediķiem Alūksnē piešķir stipendijas

Dienas ziņas

O.Maļuhins trenē jaunos biatlonistus

Šogad 710 senioru Kurzemē apguvuši datorprasmes

Šogad 710 senioru Kurzemē apguvuši datorprasmes

Akcijas "Pieslēdzies, Latvija!" laikā Kurzemē datorprasmes šogad apguvuši 710 seniori, un šonedēļ par paveikto sumināto vidū bija gan viņi, gan skolotāji. Ļaudis bezmaksas kursos datorprasmes ir apguvuši dažādos līmeņos un gandrīz trešdaļa dalībnieku jaunās tehnoloģijas apguva krievu valodā.

 

 

Kurzemes reģionā vislielākais dalībnieku skaits, gandrīz puse jeb 350 senioru savas datorprasmes apguvuši Liepājā. Vecums nevar būt par šķērsli, lai iepazītu un izzinātu jaunās tehnoloģijas, atzīst arī visvecākais kursu dalībnieks astoņdesmit sešu gadu vecais liepājnieks Visvaldis Arājs. Viņš kursos apguvis otro līmeni un nākamgad ir gatavs mācības turpināt. "Man mājās ir dators. Šo to jau māku - norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem, skaipā ieiet, draugos," stāsta Visvaldis.

Par Visvaldi atzinīgus vārdus saka datorapmācības skolotājs Arnis Juzups. "Viņam ir tāda īpaša domāšana, datoriska. Viņam ātri pielec, padziļināti redz šīs lietas, kas jāapgūst. Bija patīkami ar viņu strādāt," saka Arnis.

Datorprasmju apguve projektā „Pieslēdzies, Latvija” notiek trijos dažādos līmeņos, katram no tiem veltot trīs dienas pa četrām stundām. Aptuveni trešdaļa mācības uzsākusi bez priekšzināšanām, tikpat audzēkņu bijis arī pārējos divos līmeņos. Kā atzīst visi desmit datorkursu skolotāji, tad seniori ir ļoti motivēti iemācīties pēc iespējas vairāk. "Visu, ko vajadzēja, apguvu - "Word", "Excel" un "Powerpoint". Pēdējais bija, ka mācījāmies no fotoaparāta bildes ievadīt datorā un apstrādāt," stāsta vēl viena datorkursu dalībniece no Kuldīgas - Anita Koliņa.

Savi plāni datoru lietošanā ir arī rucavniecei Dzintrai Skrubei. "Vakar man pieslēdza internetu. Draudzēšos, skatīšos, rakstīšu. Zināšanas ir vajadzīgas. Gribu apceļot pasauli, vismaz ar datora palīdzību," norāda Skrube.

Savukārt "Lattelecom" pārstāvis Ivars Dzalbe ir priecīgs, ka izdodas nojaukt barjeras starp dažādām paaudzēm. "Lielākais gandarījums, ka mēs varam vilkt līdzi cilvēkus jaunajām tehnoloģijām, šim laikmetam. Nojaucas barjeras starp paaudzēm, kad arī no maza bērna līdz pieaugušam senioram ir iespējams izmantot internetu jebkurā brīdī un laikā," saka Ivars.

Projekts „Pieslēdzies, Latvija” noris jau sesto gadu un ir "Lattelecom" sociālās atbildības iniciatīva. Kurzemes reģionā šogad datorprames apguvuši 710 seniori, no tiem 34 bijuši vecāki par 80 gadiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti