Sods riskam pakļautiem makšķerniekiem varētu būt aizliegums makšķerēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Latvijas iedzīvotāju tieksme makšķerēšanas prieku vārdā ignorēt personisko drošību ir teju vai fenomenāla, tā otrdien pēc sanāksmes, kurā tika apspriesta Lieldienu brīvdienās notikusī vairāk kā 200 jūrā ieskaloto zemledus makšķernieku glābšanas operācija, atzina iekšlietu jomas vadītāji. Tādēļ tiks veidota darba grupa, kurai būs jāizstrādā likuma grozījumi attiecībā uz kāpšanu uz ledus. Konkrētos sodus, kādi pārgalvjiem draudēs, gan neviens vēl nespēja nosaukt.

Ideju līmenī, bez teju tradicionālās ierosmes noteikt naudas sodu par kāpšanu uz bīstama ledus, šoreiz izskanējušas arī visai interesantas idejas.

"Protams, ka visa pamatā, kad runā par kaut kādiem sodiem, runā par to kāds būs naudas sods, bet šeit bija ļoti laba ideja no Makšķernieku asociācijas pārstāvjiem, ka šis sods varētu būt aizliegums makšķerēt. Protams, tas ir atkal juridiski sakārtojams jautājums, un, kā viņi izteicās, tas makšķerniekam varētu būt samērā liels sods. Varbūt tas liktu arī pārdomāt," par vienu no idejām stāsta Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš.

Par ideju ieviešanu dzīvē gan vēl gaidāmas plašas diskusijas starp iesaistīto dienestu pārstāvjiem. Paši makšķernieki savukārt uzstāj – ja jau viņus grib sodīt par kāpšanu uz bīstama ledus, tad, lai atbildība pienāktas arī tiem, kuri viņus nav pabrīdinājuši.

"Mēs īpaši akcentējam, ka ir jānosaka konkrēta atbildība konkrēto ūdeņu valdītājam, un tas ir šajā gadījumā – nu, kad stāsies spēkā Zemes pārvaldības likums, un pašvaldības saņems savā valdījumā daudzus iekšējos ūdeņus – nu tad, acīmredzot, ir jārisina jautājums, kāda ir pašvaldību konkrēta atbildība šī jautājuma risināšanā," norāda Latvijas Makšķernieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Valdis Birkovs.

Jāpiebilst, ka, runājot par makšķernieku pārgalvības ierobežošanu, dienesti cer arī uz tuvējo pašvaldību vēlēšanu radīto efektu. Tas ir, zvejojot vēlētāju balsis, vietējās varas varētu būt ieinteresētas izrādīt iniciatīvu zemledus makšķerēšanas jautājuma sakārtošanā. Piemēram, Rīgas pašvaldība jau izstrādā saistošos noteikumus, kas dos pamatu no bīstama ledus nodzīt ne tikai makšķerniekus, bet visa veida pārgalvjus. Tie paredzēs, ka pilsētas izpilddirektors izziņo brīdi, kad ledus ir bīstams, un uz tā kāpt vairs nedrīkst. Šobrīd, pat ja ledus ir bīstams, policistiem vienkārši nav nekāda juridiska pamata cilvēkiem prasīt to pamest.

"Šajā gadījumā ir tieši brīdinājums. Pēc tam, ja cilvēks nereaģē, tad jau attiecīgi pirmais sods ir līdz 50 latiem, un nākošais, jau kad ir iesaistīti glābšanas darbos dienesti, tad jau arī lielāki naudas sodi varētu būt," prognozē Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Edgars Rudzītis. To apjoms iespējams no 100 līdz 250 latiem.

Šo pašvaldības noteikumu izmaiņu projekts varētu būt gatavs jau pēc divām nedēļām. Ja domnieki to apstiprinās un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pret to neiebildīs, tad jau nākamajā ziemā, vismaz Rīgā, makšķernieki vairs nebūs pilnīgi nekontrolējami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti