Šodien sākas ūdensputnu medību sezona

Sestdien, 14. augustā, sākas ūdensputnu medību sezona. Tas nozīmē, ka publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā medījamos ūdensputnus drīkst medīt bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju.

Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Valters Lūsis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Medības ir aizliegtas publiskajos ezeros un upēs, kas atrodas pilsētu teritorijās.

Atļauts medīt laučus, krīkļus, pelēkās pīles, platknābjus, meža pīles, prīkšķes, baltvēderes, garkakļus, brūnkakļus, cekulpīles, ķerras, melnās pīles un gaigalas.

Nedrīkst medīt īpaši aizsargājamās putnu sugas, piemēram, zivju ērgli un jūras ērgli, un nemedījamās putnu sugas - cekuldūkurus, tumšo pīli, kākauli.

Jūras kraukļus jeb kormorānus ūdensputnu medību sezonas laikā drīkst medīt tikai ar īpašu atļauju noteiktās ūdenstilpēs.

Medniekiem jāņem vērā, ka saskaņā ar Medību noteikumiem sezonas sākumā no 14. augusta līdz 14. septembrim pīļu un citu ūdensputnu medības būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15. septembra līdz 30. novembrim – katru dienu.

Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Valters Lūsis Latvijas Radio skaidroja, ka pēdējā laika pārkāpumi šajā jomā bijuši saistīti ar pusautomātisko šaujamieroču, kurā var ielādēt vairāk par trīs patronām, lietošanas ierobežojumiem.

Lūsis arī norādīja, ka sezonas atklāšanā mednieku vienmēr ir vairāk, taču pēcāk paliek tikai tie, kam šī nodarbe ir sirdij tuvāka.

Viņš arī sacīja, ka pēdējā laikā ir samazinājies ūdensputnu medībās konstatēto pārkāpumu skaits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt