Šodien debesīs būs novērojams Supermēness

Šodien, 19.februārī, debesīs virs Latvijas būs novērojams Supermēness, liecina interneta portālā "StarSpace" publicētā informācija.

Mēness atradīsies 356 846 kilometru attālumā no Zemes. Šis būs vistuvākais attālums starp Zemi un tās dabisko pavadoni šogad.

Supermēness ir pilnmēness vai jauna mēness sakritība ar Mēness tuvāko punktu Zemei tā eliptiskajā orbītā, līdz ar to Mēness no Zemes ir redzams lielākajā izmērā.

Latvijas Universitātes Astronomijas institūta pētnieks Ilgonis Vilks Latvijas Radio skaidroja, ka šādu Mēnesi ir iespējams novērot katru gadu, atšķiras tikai tā attālums no Zemes.

LU Astronomijas institūta pētnieks Ilgonis Vilks: Par Supermēnesi
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

„Patiesībā tas nav īpaši labi saskatāms, tāpēc ka tas Mēness jau ir tikai nedaudz lielāks, nekā citreiz pilnmēness laikā. Un līdz ar to efekts nav sevišķi manāms, bet nu, protams, ka Mēness ir drusciņ spožāks, jo ir lielāks disks un tuvāk Zemei. Būtībā Supermēness ir reizi gadā. Katru gadu var atrast tādu situāciju, kad Mēness ir vienlaikus tuvu Zemei un pilnmēness fāzē,” stāstīja Vilks.

“Tā kā Mēness ir ļoti labi redzams objekts, vajag tikai, lai mākoņi pašķirtos un tad jau arī redzēsim. Visu šo nakti Mēness būs īpaši liels un spožs. Vienīgā piesardzība būtu siltāk saģērbties, naktī būs auksts, bet no astronomiskā viedokļa var Mēnesi vērot, cik vien sirds kāro,” piebilda Vilks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti