Šodien – Ēnu diena

Šodien notiek skolēnu karjeras izglītības akcija Ēnu diena. Akcijas ietvaros skolēniem dota iespēja sekot izvēlētās profesijas pārstāvim, lai uzzinātu viņa dienas gaitas. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu nozaru ikdienu un sagatavot tos Latvijas darba tirgum.

Šogad pieprasītākās nozares ir komunikācija un mediji, veselības aprūpe, rehabilitācija, vadība un administrēšana.

„Atsaucība ir liela, apmēram tikpat liela kā pagājušajā gadā. Kopumā ir četrarpus tūkstoši vakances, kas ir pieejamas mūsu sistēmā. Skolēnu gan tāpat kā pagājušajā gadā ir divreiz vairāk, kas vēlas šīs profesijas ēnot. Līdz ar to pieprasījums joprojām ir lielāks nekā piedāvājums,” stāsta Ēnu dienas organizatoru pārstāve, "Junior Achievement – Young Enterprise Latvija" mārketinga vadītāja Sintija Lase.

Skolēni pieteikušies no visas Latvijas, šogad īpaši aktīvi esot bijuši Daugavpils jaunieši. Ēnu dienai 494 Latvijas uzņēmumi, organizācijas, valsts iestādes un to filiāles reģistrējuši 4243 vakances.

Skolēniem Ēnu dienā būs iespēja sekot arī Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam (gan divas dienas vēlāk - 15.februārī, jo 13.februārī viņš nebūs Latvijā), Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, ministriem un Saeimas deputāti, Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam, "Swedbank" valdes priekšsēdētājam Mārim Mančinskim un citiem lielu uzņēmumu un iestāžu vadītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti