Dienas ziņas

Būt vai nebūt Cēsu olimpiskā centra biatlona kompleksam

Dienas ziņas

Neretā atklāj novadpētniecības muzeju

Informē par atstarojošu elementu nepieciešamību

Sodi un reidi joprojām neliek gājējiem izmantot atstarotājus

Gada tumšajā laikā šomēnes policijas darbinieki regulāri dodas reidos un lielāku vērību pievērš tieši tam, vai cilvēki lieto atstarojošos elementus.  Lai arī pamazām iedzīvotāji apzinās ceļu satiksmes draudus, arvien gadās tā, ka vienas nedēļas laikā vienu un to pašu pārkāpēju – bez vestes vai atstarotāja – nākas brīdināt un sodīt pat vairākkārt.       

Nesen reids rīkots arī Latgalē. Jau tikko izbraucot reidā ārpus Rēzeknes pilsētas, Verēmos policisti sastop divas jaunietes bez atstarojošām vestēm. Tā kā meitenes iet pa lielceļa pareizo pusi un citu pārkāpumu nav bijis, abas tiek brīdinātas un dāvanā saņem zaļās vestes.

Lai arī likums neievērots, abas informāciju par atstarojošu elementu nepieciešamību jau guvušas gan sociālajos tīklos, gan citur.

“Visur, visur, pat mamma teica, ka ir jānēsā tās vestes. Tikai mēs dzīvojam te blakus un mēs vispār nestaigājam pa ceļu. Tāpēc nedomājām vispār, ka viņas arī vajadzīgas,”  sacīja Rēzeknes novada iedzīvotāja Evija.

Ceļi policisti novērojuši, ka atruna par neliela ceļa posma mērošanu izskan visbiežāk, vēl daļa sabiedrības arvien ir neuzmanīgi un neseko likuma pārmaiņām.

“Šodien arī redzējām: meitenēm bija lukturītis ieslēgts, bet tas ir pa vecam.  Visbiežāk viņi ir pārsteigti laikam, ka mūs satiek. Viņi saka: es tepat pāri ceļam, es pie kaimiņa,” stāstīja Rēzeknes Satiksmes uzraudzības rotas jaunākais inspektors Dainis Lukšāns.

Reidā sastapto autovadītāju pieredze ir dažāda, bet visi kā viens atzīst, ka diennakts tumšajā laikā gājēji bez atstarojošiem elementiem ir burtiski neredzami.

Pirmo reizi par vestes vai atstarojošu elementu trūkumu personas brīdina, vēlāk seko septiņu eiro naudas sods. Taču pašus pārgalvīgākos kājāmgājējus tas neattur un bieži vienu un to pašu cilvēku bez vestes policija satiek vairākkārt.

Iespējams, soda apmērs būtu jāpalielina vai biežāk jāinformē sabiedrību par traģiskākajiem ceļu satiksmes negadījumiem.

“Ārpus apdzīvotas vietas ātrumi ir lieli. Tantuks, pie somiņas atstarotājs. It kā jā – redzams no vienas puses, bet no otras puses nav redzams. Gala rezultāts kāds? Tantuks uziet uz brauktuves, un viņu notriec mašīna. Rezultāts: atrauta kāja, kura vāļājās 60 metru attālumā. Diemžēl, diemžēl tas gadījums beidzās traģiski – letāls,” stāsta Dainis Lukšāns.

Tuvojoties valsts svētkiem, kad satiksme uz ceļiem palielinās, policijas darbinieki mudina kājāmgājējus būt uzmanīgiem un savai drošībai pievērst jo īpaši lielu uzmanību.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti