Sociālo lietu eksperts: LM piedāvājums ir labāks nekā līdz šim redzētie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Otrdienas rītā izskanējušais Labklājības ministrijas piedāvājums sociālās sistēmas reformēšanā ir labāks nekā līdz šim redzētie, intervijā Latvijas Radio atzīst Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns.

Viņš gan uzreiz norāda, ka kopumā attiecībā uz LM piedāvājumu „lielākajā daļā nepiekrītu, nekā piekrītu". Leiškalns atzina, ka sliecas piekrist LM piedāvājumam attiecībā uz ģimenēm un bērniem, jo tieši bērni ir lielākā nabadzības riska grupa valstī. Tas savukārt rada lielāku sociālās atstumtības risku valstī.

Labklājības ministre Ilze Viņķele otrdienas rītā Latvijas Radio norādīja, ka jaunajam iztikas minimumam jābūt diferencētam – pensionāriem, ģimenēm ar bērniem, vientuļiem cilvēkiem, ģimenēm, kurās ir invalīds. Vidēji iztikas minimums varētu būt aptuveni 170 latu, nevis 90 latu, pauda ministre.

Viņa stāstīja, ka lielākie ieguvēji no šīs pieejas maiņas būtu nabadzības riskam vairāk pakļautie cilvēki, vientuļie cilvēki darbspējas vecumā, vientuļie vecāki.

Cits Labklājības ministrijas piedāvājums paredzēja noteikt trūcīgās personas statusu tiem cilvēkiem, kuru ienākumu nepārsniedz 90 latu. Viņķele otrdien norādīja, ka šim slieksnim nav nekāda pamatojuma un iztikas minimuma grozs ir novecojis un neatspoguļo patieso situāciju. Tāpēc ir jānosaka minimāli ienākumi, bez kuriem cilvēks nevar izdzīvot un jāpalīdz sasniegt šo minimumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti