Sociālie partneri no jaunā VID vadītāja sagaida sadarbību

Verdiktu par līdzšinējās Valsts vides dienesta vadītājas Ingas Koļegovas piemērotību Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amatam Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) paudīs pirmdien, 1.augustā. Arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai un Latvijas Pašvaldību savienībai vēl vajadzīgs laiks, lai izvērtētu Koļegovas plusus un mīnusus.

Valdības sociālo partneru – Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadība, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji – ceturtdienas, 28.jūlija, rītā tikās ar patlaban vienīgo kandidāti uz VID ģenerāldirektora amatu – Ingu Koļegovu. Viņa uz šo tikšanos bija ieradusies kopā ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu.

“Šķiet, ka jā,” šādi VID ģenerāldirektora amata kandidāte Inga Koļegova pēc tikšanās  ar Latvijas darba devēju konfederāciju un Brīvo arodbiedrību savienību atbildēja uz jautājumu, vai sagaidāms nozares atbalsts viņas apstiprināšanai amatā.

“Ļoti daudzos jautājumos mūsu viedoklis sakrīt. Tie ir saistīti gan ar nodokļu nomaksas administrēšanu, modernizēšanu, gan arī noziedzības apkarošanu, ar šī bloka stiprināšanu, lai vērstos pret tiem, kas ir negodprātīgi uzņēmēji un nemaksā nodokļus,” sacīja Koļegova.

Arī nozares pārstāvji pēc tikšanās Koļegovas paustajai vīzijai par VID attīstību veltīja atzinīgus vārdus, uzsverot nepieciešamību pēc iespējas ciešāk sadarboties ar darba devējiem un uzņēmējiem.

Savu vērtējumu par Koļegovas piemērotību uzņēmējiem tik svarīgajam VID vadītājas amatam Latvijas Darba devēju konfederācija gan plāno pavēstīt pirmdien. Konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs, vaicāts, ko konfederācijas biedri sagaida no jaunā VID vadītāja, saka:

“Viņa saprot, ka viņa viena pati bez komandas nevar izdarīt to, jo ļoti svarīgs no ministres, ministrijas un sociālajiem un sadarbības partneriem būs atbalsts nozaru līmenī.”

Nozares pārstāvji gan arī lika manīt – iepriekšējā VID vadītāja jau darbības sākumā pacēlusi latiņu augstu un Koļegovai jāturpina viņas iesāktais.

“Mēs tiešām bijām pārliecināti, ka Pētersones kundze ies ar savu komandu pareizo ceļu... Šodien mēs redzam, ka arī ir vēlme, cerams, ir spēja labi komunicēt,” sacīja Gavrilovs.

Uz to, ka jaunajam VID vadītājam jābūt atvērtam sarunām ar sociālajiem partneriem, uzmanību vērš arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers. “Mēs gribām, lai mums visiem būtu skaidrs, kā mēs maksājam nodokļus, kā šie nodokļi tiek izmantoti, kā tiek rēķināti dažādi atvieglojumi, kas pienākas cilvēkiem pēc likuma, lai tur nebūtu  aizkavēšanās. Lai notiktu sadarbība ar sociālajiem partneriem, jo arī VID, Muitā un  citās institūcijās strādā cilvēki. Tur ir mūsu arodbiedrības, tur ir koplīgumi, arī šiem darbiniekiem ir savas darba tiesības,” saka Krīgers.

Jau vēstīts, ka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) pirms galīgā lēmuma par to, vai Koļegovu virzīt apstiprināšanai VID ģenerāldirektora amatam, kurš ir vakants jau divus mēnešus, vēlas uzklausīt uzņēmēju organizāciju un koalīcijas partneru viedokļus. Ceturtdien Reizniece- Ozola un Koļegova tiekas ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem. 

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti