Dienas ziņas

Gruzīnu ģimene izvēlas dzīvi Latvijā

Dienas ziņas

Arī Valmierā akcija "Tēlniecības melnās dienas"

Sociālie darbinieki prasa R. Petravičas demisiju

Sociālie darbinieki piketos pauž neapmierinātību ar amatpersonām un darba apstākļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pie Labklājības ministrijas (LM) un Saeimas ceturtdien, 19. novembrī, trīs atsevišķās protesta sapulcēs bija savākušies vairāk nekā 100 cilvēki, kuru vidū bija arī sociālie darbinieki no Latvijas reģioniem un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Pasākumi rīkoti saistībā ar nesen rosināto ideju par sociālo dienestu pienākumu izvērtēt pašnodarbināto nepieciešamību veikt sociālās iemaksas, kā arī iestājoties par lielāku finansējumu sociālo pakalpojumu jomas stiprināšanā.  Piketētāji aktualizēja nozarē samilzušās problēmas ar cilvēkresursu trūkumu, nekonkurētspējīgu atalgojumu, nevienmērīgu sociālo pakalpojumu attīstību valstī, kā arī sanākušie kritizēja Labklājības ministrijas komunikāciju ar sociālajiem partneriem.   

Sociālie darbinieki piketos pauž neapmierinātību ar amatpersonām un darba apstākļiem
00:00 / 04:01
Lejuplādēt

Visiem protesta dalībniekiem bija sejas aizsargmaskas. Cilvēkiem rokās bija plakāti "Sociālie darbinieki, uzticība, palīdzība citiem", "Petraviča, neiestājies pret mums, iestājies par mums" un "Sistēma vai cilvēcība". Kāda sociālā darbiniece sapulcē pie ministrijas aģentūrai LETA pauda, ka nozarē trūkst ļoti daudz darbinieku, līdz ar to būtu jādomā par to, kā tos piesaistīt, tostarp nodrošinot konkurētspējīgāku atalgojumu.

Sociālie darbinieki: par problēmām nozarē
00:00 / 01:33
Lejuplādēt

Sociālā atbalsta un izglītības fonda (SAIF) pārstāves, kuras bija atnākušas uz sapulci pie Saeimas, aģentūrai LETA skaidroja, ka ieradušās, jo viņas satrauc "daudzas iesāktās un nepabeigtās reformas, kuras ikdienā ietekmē darbu". Viņas arī pauda satraukumu par nodokļu reformām.

Vienlaikus SAIF pārstāves pauda neapmierinātību ar labklājības ministres Ramonas Petravičas (''KPV LV'') un ministrijas darbu, tostarp kritizējot komunikāciju un attieksmi pret sociālajiem darbiniekiem. Tāpat sapulces apmeklētājas norādīja, ka neredz virzību savā nozarē, kā arī saskaras ar dažādām grūtībām, tajā skaitā arī pārlieku birokrātiju darbā ar valsts iestādēm.

Kā uzsvēra sapulces rīkotāji, tās dalībnieki iestājas par jaunu sociālo pakalpojumu vienmērīgu attīstīšanu visā Latvijā, par tādu Bērnu tiesību aizsardzības sistēmas reformu, kurā bērns būtu ieguvējs, par investīcijām sociālo darbinieku jomas cilvēkresursu kapacitātes stiprināšanā un citiem.

Sanākušie vienojās  prasīt labklājības ministres Ramonas Petravičas demisiju.  Sociālie darbinieki uzsver, ka   nozare jau ilgstoši strādā uz zemākās kapacitātes robežas un viņu neapmierinātība esot sekas ilgstošai šīs jomas profesionāļu ignorēšanai  sociālo pakalpojumu attīstības procesos.

Sociālie darbinieki arī joprojām ļoti kritiski izsakās par sākotnējo Finanšu ministrijas (FM) un LM iniciatīvu uzlikt pašvaldību sociālajiem dienestiem funkciju - vērtēt pašnodarbināto un mikrouzņēmuma nodokļa maksājumu atbilstību trūcīgas personas statusam vai sniegt apliecinājumu, ka viņa ienākumi ir nepietiekami, lai viņi varētu saņemt iespēju nemaksāt minimālās obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas. Pēc saņemtās kritikas politiķi gan ir vienojušies, ka sociālo dienestu vietā nodokļu nomaksas kontroli veiks Valsts ieņēmumu dienests.

Pie ministrijas sanākušie gan nesagaidīja ministres Ramonas Petravičas dalību. Arī Latvijas Radio ministre komentāru atteica, norādot, ka vēl nav saņēmusi protestētāju prasības rakstiski.

Labklājības ministrija (LM) paziņojumā medijiem informēja, ka valsts sekretārs Ingus Alliks, valsts sekretāra vietniece Līga Āboliņa un Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktore Ilze Skrodele-Dubrovska ceturtdien, 19. novembrī, iesaistījās diskusijā pie LM ar sociālajiem darbiniekiem.

Ministrijas pārstāvji saņēma arī rakstiski noformētu sapulces dalībnieku viedokli, un vienojās ar sapulces dalībniekiem, ka tuvākajā laikā to izvērtēs un aicinās pie kopīga sarunu galda. LM un sociālā darba nozares speciālistiem nepieciešams turpināt konstruktīvu sadarbību, lai izskanējušos nozares priekšlikumus iekļautu topošajās sociālās aizsardzības un darba tirgus politikas pamatnostādnēs, kā arī bērnu, jauniešu un ģimenes pamatnostādnēs nākamajiem septiņiem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti