Sociālās aprūpes darbinieku algas varētu pārsniegt mediķu atalgojumu

Ja Saeima lems par papildu finansējuma piešķiršanu labklājības nozarei – sociālajā aprūpē nodarbināto atalgojuma palielināšanai -, tad ar šī gada aprīli tiks palielināts atalgojums gan sociālajā aprūpē nodarbinātajiem, gan atbalsta personālam, kas nodrošina sociālās aprūpes centru funkciju. Šādā gadījumā īslaicīgi sociālās aprūpes darbinieku algas būs pat lielākas nekā mediķu vidējais atalgojums.

Sociālās aprūpes darbinieku algas varētu pārsniegt veselības aprūpē strādājošo atalgojumuKristaps Feldmanis

  Ja Saeima lems par papildu finansējuma piešķiršanu sociālo aprūpes centru darbinieku atalgojuma palielināšanai, tad ar 1. aprīli ievērojami augs sociālās aprūpes centru darbinieku un atbalsta personāla darba algas. Tās pārsniegs arī medicīnas darbinieku vidējo atalgojumu. Piemēram, sociālajā aprūpē un ārstniecībā nodarbināto vidējās mēnešalgas ārstam ir 1031 eiro, savukārt sociālajam darbiniekam līdz ar 1. aprīli tā no 780 eiro augs par 410 eiro,  tādējādi par aptuveni 160 eiro pārsniedzot ārstu atalgojumu. Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu un administratīvajos jautājumos Indra Kārkliņa gan stāsta, ka šāda atalgojumu attiecība ir īslaicīga.

  "Tas ir īslaicīgi, ņemot vērā, ka ar nākamā gada sākumu ir plānots turpināt atalgojuma palielināšanu medicīnas nozarē nodarbinātajiem, tad šī atalgojuma disproporcija būs īslaicīga, savukārt, sociālās aprūpes centru vadītājiem būs iespēja – ja ir kādi speciālisti, kas ir kritiski nepieciešami, ir citi papildu motivācijas instrumenti, lai šos speciālistus varētu atalgot un noturēt nozarē, lai pakalpojums būtu kvalitatīvs un visiem pieejams," skaidro Kārkliņa.

  Kārkliņa neuzskata, ka pēc tam, kad atkal tiks paaugstinātas mediķu algas, iestāsies nebeidzams loks, kad atkal iebildīs sociālās aprūpes darbinieki par to, ka viņu algas atkal būs zemākas. Līdzīgi uzskata Saeimas sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

  "Ārstniecības personas varētu būt izbrīnītas. Loģiski būtu jābūt lielākām [algām], viņi ir izglītībā ieguldījuši. Es domāju, ka sociālās aprūpes darbinieki no 1. aprīļa saņems ievērojamu pieaugumu. Tādam pieaugumam jau visiem būtu jābūt ik pa laikam, tādēļ ka mēs dzīvojam tādā apļveida sistēmā," pauž Skride.

  Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris algu pieaugumu sociālajiem darbiniekiem vērtē kā spēcīgu motivējošu instrumentu, kas pašlaik sociālās aprūpes jomā esot ļoti nepieciešams: "Jo bez motivēta darbinieka, diemžēl, nav iespējams nodrošināt pieejamu un kvalitatīvu pakalpojumu. Tāpat veselības aprūpē un tāpat sociālajā aprūpē."

  Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu un administratīvajos jautājumos Indra Kārkliņa norādīja, ka šobrīd sociālās aprūpes darbinieku algas vēl vairāk palielināt nav paredzēts, taču ministrijas plānos ir strādāt pie tā, lai tuvāko gadu laikā šo jautājumu no jauna aktualizētu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti