Panorāma

Latvijai piegādātas arī "Moderna" vakcīnas

Panorāma

Lietuvā pastiprina vakcinācijas rindas uzraudzību

Testēs visus sociālās aprūpes centru darbiniekus

Sociālās aprūpes centru darbinieku testēšanai izmantos Covid-19 eksprestestus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valdība otrdien atbalstīja eksprestestu jeb siekalu testu veikšanu sociālās aprūpes iestādēs, lai laicīgi varētu konstatēt Covid-19, informēja Labklājības ministrijā.

Ministru kabinets konceptuāli vienojās centralizēti iepirkt un nodrošināt testus gan valsts, gan pašvaldību aprūpes institūcijās. Valsts sociālās aprūpes centriem šobrīd dots uzdevums testus iegādāties un nodrošināt nekavējoties, savukārt pašvaldību sociālās aprūpes centriem tiks veikts centralizēts iepirkums, izmantojot Aizsardzības ministrijas institūciju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta iesaisti, iepērkot un izdalot pašvaldībām.

Finansējums ātro testu iegādei tiks ņemts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Labklājības ministrija līdz ceturtdienai aprēķinās šim mērķim nepieciešamo finansējumu un valdībā iesniegs informatīvo ziņojumu.

Pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas ("KPV LV") ierosinājuma jau veikts pilotprojekts valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiālē "Ezerkrasti", kur ar eksprestestiem testēti darbinieki, kuri strādā divās darba vietās.

"Tas siets, kas ir pašlaik – temperatūras mērīšana, testi ik nedēļu vai reizi divās nedēļās, – nav pietiekams, lai savlaicīgi pamanītu saslimušos darbiniekus, jo bieži slimība izpaužas asimptompātiski. Eksprestests būs papildu siets, lai no rīta varētu veikt testu un jau 15 minūšu laikā redzētu rezultātu," pastāstīja ministre. 

Labklājības ministrija sagatavos iepirkuma specifikāciju un jau sākusi apzināt pašvaldību pansionātus, cik testu būtu nepieciešams.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") uzsvēra, ka valdība nodrošinās visus nepieciešamos līdzekļus, kas vajadzīgi testēšanai.

KONTEKSTS:

Sociālās aprūpes centru iemītnieki ir riska grupā, saslimstot ar Covid-19, jo bieži vien viņiem ir arī kādas citas kaites. Saslimst arī centru darbinieki, kuri mēdz strādāt vairākās iestādēs, iespējams, pārnēsājot vīrusu. Jau ziņots par vairākiem sociālās aprūpes centriem un pansionātiem, kuros saslimusi liela daļa iemītnieku, kā arī darbinieki. Nesen ziņots arī par Engures novada pašvaldības sociālās aprūpes centru "Rauda", kur ar Covid-19 saslimuši 64 darbinieki un 184 klienti.

Veselības inspekcija arī aktualizējusi jautājumu, ka daudzos sociālās aprūpes centros ir problēma nodrošināt Covid-19 skrīningu jeb regulāru testēšanu, lai konstatētu saslimšanu pirms tās izplatīšanās.

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt. Tādēļ ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim. Spēkā ir stingri ierobežojumi līdz 25. janvārim, kā arī mājsēde nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti