Sociālās aprūpes centra «Ziedkalne» vadītāju atbrīvo no amata

Par sociālā aprūpes centra „Ziedkalne” iemītnieka, 2.grupas invalīda turēšanu vairākas stundas kurtuvē un policistu iesaistīšanu, lai  iegūtu informāciju par pazudušu  centra klientu, no amata atbrīvota  “Ziedkalnes” vadītāja Aija Petuhova. Par policistu rīcību izmeklēšana vēl turpinās, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums „Četras istabas”.

Otrās grupas invalīds Edvīns Trēgers pats ieradās Latvijas Televīzijā, satraukts un norūpējies. Sociālās aprūpes centrā “Ziedkalne”, kas atrodas Jelgavas novadā netālu no Elejas, viņš par savām mājām sauc jau 19 gadus. Taču tagad jau kādu laiku viņš spiests dzīvot citur. Iemesls tam ir kāds atgadījums pirms diviem mēnešiem. 14.novembrī ap pusdienas laiku Edvīns atgriezās no paziņām, un negaidīti uz lielceļa viņu apturēja Valsts policijas inspektors Sandis Blūms, kurš strādā “Ziedkalnē” par apsargu, un Elejas inspektors Aleksandrs Remesovs.

Policisti paziņoja, ka Edvīns uz laiku tiek aizturēts. Divas stundas viņš pavadīja automašīnā. Policisti pārbaudīja visus Edvīna mobilā tālruņa zvanus. Pēc tam viņu ieveda kurtuvē, kur otrās grupas invalīds vēl piespiedu kārtā atradās aptuveni divas stundas. Tikai pēc tam Edvīns saprata, ka tiek vainots kāda aprūpes centra iemītnieka pazušanā.

Iepriekšējā dienā no centra pazuda kāds vīrietis, kurš pēc vairākām stundām tika atrasts 30 kilometru attālumā no centra. Edvīns stāstīja, ka viņš nekādi nav saistīts ar šo pazušanu. Pēc viņa vārdiem, iestādes vadīja Aija Petuhova visā noskatījusies pa savas kabineta logu.  

Vieta, kur centra iemītnieki visbiežāk dodas, ir tuvējais Vilces veikals. Tas atrodas aptuveni divu kilometru attālumā no centra. Kāds centra iemītnieks stāstīja, ka  visi centrā ļoti pieraduši pie līdzšinējās vadītājas un saukuši viņu par mammu.

“Ziedkalnes” pārrauga, Valsts sociālās aprūpes centra „Zemgale” vadītājs Ilgonis Leišavnieks uzskata, ka šoreiz Petuhova rīkojusies nevis kā mamma, bet kā pamāte. Vadītājas rīcību izmeklējusi arī disciplinārlietu komisija un pieņēmusi lēmumu atbrīvot Petuhovu no amata.

Patlaban “Ziedkalnē” dzīvo 160 cilvēki ar dažādām garīgās veselības problēmām. Iepriekšējo “Ziedkalnes” vadītāju Andreju Nīmani tiesā par  nepilngadīgo personu seksuālu izmantošanu, bet tagadējai vadītājai Aijai Petuhovai būs jāskaidrojas par invalīda turēšanu vairākas stundas kurtuvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti