Dienas ziņas

Lubānas pansionātā izsludināta ārkārtējā situācija

Dienas ziņas

Izdotas A. Lerha-Puškaiša «Pasakas par putniem»

Aprūpes centrā Covid-19 gandrīz visiem

Sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiālē Tukuma novadā Covid-19 skāris gandrīz visus klientus

Covid-19 līdz pirmdienai bija atklāts gandrīz visiem valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Ķīši" klientiem Tukuma novadā, apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Egita Dorožkina.

Par vairākiem desmitiem saslimušo "Ķīšos" publiski kļuvis zināms decembra sākumā. Savukārt janvāra sākumā konstatēta 81 klienta inficēšanās ar Covid-19, bet viens klients ir miris. Saskaņā ar LM pausto, decembra sākumā "Ķīšos" dzīvoja 89 pieaugušas personas ar smagiem garīga rakstura traucējumiem. Inficēšanās ar Covid-19 konstatēta arī astoņiem darbiniekiem.

Saskaņā ar VSAC "Zemgale" sniegto informāciju, lielākajai daļai klientu Covid-19 ir konstatēts testēšanas rezultātā un slimība noris bez simptomiem, bet viens cilvēks arī miris.

Kopš decembra, kad infekcija fiksēta 27 aprūpes centra klientiem, nama darbība krasi mainīta. Dezinfekcija bija ierasta vienu līdz divas reizes dienā, bet jau vairākus mēnešus to dara pat astoņas reizes diennakts laikā. Iemītnieki tika izmitināti arī dažādos ēku sektoros un nevarēja kontaktēties savā starpā, kā ierasts, tāpat arī viņus nevarēja apciemot tuvinieki. Jāiztiek bija ar video zvaniem. Bet šie centieni nav sekmējušies un slimība izplatījusies.

No 86 nama klientiem pašlaik Covid-19 pozitīvs ir 81 iemītnieks un vēl 8 darbinieki. Ikdienas darbības centrā kļūst tikai sarežģītākas.

"Esam tādā vissmagākā posmā, visgrūtāk ir strādāt, jo ikdienā staigājam šādos kombinezonos. Sejas maskās, ar vizīriem.

Darbinieki, kas iet iekšā Covid-19 boksos, – ir ļoti grūti strādāt. Bet mums ir paši labākie darbinieki, izturam," stāstīja pansionāta vadītāja Baiba Ozola.

Aprūpes namā Covid-19 tika konstatēts decembra sākumā, kad testēti vairāki aprūpes centri Latvijā. Darbiniekiem nav versiju, kā slimība nonākusi un izpletusies aprūpes namā. Sociālie darbinieki norādīja, ka tiem ir veicies, jo lielākajai daļai sasirgušo komplikācijas ir vieglas.

"Ir ļoti daudziem gan klientiem, gan darbiniekiem ļoti vieglās formās slimība. Klientiem pārsvarā bija temperatūra, citiem nekas. Vecuma dēļ kādam bija plaušu karsonis kā komplikācija, bet to arī ļoti ātri atklājām," pastāstīja darbiniece Maija Mendrika.

Sociālā aprūpes centra darbinieki teica, ka jaunie darba pienākumi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, nav tas nepatīkamākais. Visgrūtāk ir dzirdēt cilvēku nosodošo attieksmi.

"Mēs esam ļoti daudz kritikas saņēmuši. Tas var skart jebkuru, un šeit darbiniekam ir ļoti grūti strādāt. Klientam ir ļoti grūti šo brīdi pārciest.

Es gribētu, lai visi maina attieksmi, lai ir saprotoši, lai saprot, ka tas var skar tiešām katru un ikvienu. Tas ir tepat durvju priekšā ikvienam,"

uzsvēra Ozola.

Pašlaik 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Tukumu novadā sasniedz 200.
Centra iemītniekus un tā darbiniekus atkārtoti testēs 11. janvārī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt