Rīta intervija

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola par iecerētajām nodokļu izmaiņām

Rīta intervija

Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Bondars par iecerēto Rīgas attīstībā

VSAA direktore Inese Šmitiņa par Baltijas iedzīvotāju gatavību pensijai

Sociālās apdrošināšanas aģentūras vadītāja: Cilvēki grauj pensiju sistēmu, neuzticoties tai

Latvijas iedzīvotāji joprojām neuzticas valsts izveidotajai pensiju sistēmai, tostarp pirmajam līmenim, tādējādi to graujot, intervijā Latvijas Radio raidījumam „Labrīt” sacīja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vadītāja Inese Šmitiņa.

Viņa cilvēku neuzticību pensiju sistēmai skaidroja gan ar neuzticību valsts organizētām sistēmām kopumā, gan ar to, ka pensiju sistēma ir relatīvi jauna un nav sevi attaisnojusi attiecībā uz iepriekšējām paaudzēm, kas to nav izmantojušas.

Ļaudis netic, ka no iemaksām veidojas viņu nākotnes pensijas.

„Līdz ar to nav motivācijas interesēties un līdzdarboties tajā [pensiju sistēmā,]” skaidroja Šmitiņa.

Vaicāta, vai iedzīvotāji neuzticība pensiju sistēmai, tostarp pirmajam līmenim, to negrauj, viņa atbildēja apstiprinoši. „Sistēma var pastāvēt vien tad, ja visi tās dalībnieki būtu ieinteresēti,” pauda Šmitiņa.

Cilvēku neuzticība izpaužas arī faktā, ka daudzi nezina par saviem pensijas uzkrājumiem un kā tie veidojas. Tiesa, portālā „latvija.lv” ir redzams, ka daļa sabiedrības tomēr interesējas par savu uzkrājumiem un izprot savas pensijas veidošanos. Līdz ar to iepretim tiem, kam attiecībā uz pensijām, viss ir vienalga, ir cilvēki, kuriem šie jautājumi ir svarīgi.

Viņa gan norādīja, ka izteikti lielai daļai Latvijas iedzīvotāju ir nelieli pensiju uzkrājumi, kas nozīmē, ka viņiem nav pamata gaidīt ievērojamas pensijas.

Sabiedrības neziņa un pat vienaldzība par pensiju sistēmu izpaužas arī tādējādi, ka pašreiz strādājošie neaizstāv savas intereses diskusijās par sociālajiem jautājumiem. Tipiski, ka šādās diskusijās dzird galvenokārt pensionāru balsis, taču arī strādājošo nostāja ir ne mazāk svarīga.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti