Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Lielbritānija iebraucējiem nosaka karantīnu

Dienas ziņas

Vērtē ģenerālprokurora amata kandidātus

Satraukums par sociālu problēmsituāciju Mārcienā

Sociālajos tīklos bažījas par grūtībās nonākušu ģimeni; pašvaldībā pārmetumus noraida

Sociālajos tīklos nesen ievietots stāsts par grūtībās nonākušu ģimeni - māti un meitu, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Viņas dzīvojot avārijas stāvoklī esošā barakas tipa mājā bez ūdens un kanalizācijas. Ģimenei jau gadiem palīdz labdarības biedrības, bet vietējā pašvaldība un sociālais dienests savas funkcijas pildot vāji. Vidzemes televīzija pārliecinājās, ka situācija konkrētajā gadījumā patiešām ir neapskaužama, taču sava daļa atbildības gulst arī uz ģimenes pašas  pleciem.  

Izrādot savu necilo mājokli, sarunā Daiga Caune un viņas sešpadsmitgadīgā meita Edīte par sadarbību ar pagastu un sociālo dienestu atsaucas tikai pozitīvi. 

“Es neko tādu sliktu nevaru teikt. Ko man vajag, to viņi palīdz,” pastāstīja sieviete.

Kā liecina ieraksti atskaitēs, sociālais darbinieks ar ģimeni, piemēram, maija mēnesī kontaktējies 14 reizes.
  
“Pie manis griežas ar jebkādiem jautājumiem. Sūdzības, prasības, grūtības, absolūti jebkas,“ stāstīja sociālā darbiniece Mārcienas pagastā Marta Kalniņa. Viņa palīdzot arī Caunei.

Tāpat arī apgalvojums par ēku avārijas stāvoklī neesot patiess. “Ēka avārijas stāvoklī nav. Protams nolietojuma pakāpe ir augsta. Diemžēl tādas mājas arī mums eksistē. Bet, ja paskatāmies laukos, tad tas labiekārtojuma līmenis atkarīgs no rocības,” norādīja Mārcienas un Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Lācis.

Sociālā darbiniece uzskata, ka klupšanas akmens ir tieši mātes sociālo prasmju trūkums, neizpratne par to, kāda ir lietu kārtība, kāda ir tīrība. Līdz ar to šīs prasmes netiek nodotas arī meitai, tādēļ kopš marta sociālais dienests ģimenei piesaistījis asistentu.

“Sociālā darbiniece ir izdarījusi pat vairāk, nekā ir viņas darba pienākumos. Esam arī iesaistījušies no dienesta darbinieki, esam starpprofesionāļu komandā strādājuši, lai piesaistītu vairākus speciālistus. Protams, arī pašai ģimenei ir jāvēlas kaut ko mainīt,” norādīja Madonas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja vietniece Ilze Fārnaste.

Arī kaimiņi televīzijai norādīja, ka sievietei tiek palīdzēts un viņa netiek atstāta novārtā.

Pašlaik ir panākta vienošanās par citu dzīvesvietu, līdz šim tas allaž tika noraidīts. 

“Ar viņu ir runāts par dzīvokļa maiņu. Ir ar viņu runāts par sociālo dzīvokli, kas ir citā pagastā, bet viņa ir ļoti kategoriski pret to. Viņa ir arī uz pašas gribu uzrakstījusi atteikumu tam, ka viņa uz sociālo dzīvokli negrib,” pastāstīja sociālā darbiniece.

“Šeit ir mierīgāk, ierastāk, man laucinieciskā vidē. Vienīgi tā mazgāšanās,” komentēja iedzīvotāja Daiga Caune. 

Mārcienas un Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Lācis pastāstīja, ka pašlaik sociālais darbinieks palīdzējis uzrakstīt iesniegumu par dzīves apstākļu uzlabošanu. Tas notikšot šajā gadā.

Sākotnēji tas varētu būt sociālā dzīvokļa statusā, taču par turpmāko pakalpojumu nomaksu jautājums paliek atklāts, ņemot vērā, ka jau šobrīd Sociālais dienests nosedz iepriekš iekrātos parādus, lai likumīgi uzņemtu dzīvokļu rindā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt