Dienas ziņas

Sabiedrības lepnuma balva – skolas direktorei

Dienas ziņas

Covid-19 ietekmē sarukusi nebanku kredītu izsniegšana

No izklaides biznesa par sociālo uzņēmumu

Sociālais uzņēmums ar ziepju burbuļiem palīdz bērniem uzlabot runu

Eiropā ceturtdien, 19. novembrī, tiek atzīmēta Starptautiskā sociālās uzņēmējdarbības diena. Pie mums šis darbības veids tikai attīstās, savu darbību reģistrējuši 124 uzņēmumi. Arvien biežāk idejas tiek smeltas personīgajā pieredzē vai darbībā.

Uzņēmēja Alīse Potaša jau vairāk neka piecus gadus darbojas ar ziepju burbuļiem, uzstājoties pasākumos, rīkojot burbuļdarbnīcas, kā arī piedaloties dažādos projektos. Vērojot, ka darbošanās ar burbuļiem labvēlīgi ietekmē bērnus, it īpaši bērnus ar īpašam vajadzībām, Alīse saprata, ka burbuļu pūšana varētu pārtapt par veidu, kā palīdzēt bērniem. Tā radās ideja par sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanu – attīstošo ziepju burbuļu komplektu un vingrinājumu kompleksu runas prasmju pilnveidošanai bērniem izveidošanu.

"Tad es iepazinos ar logopēdu un sapratu, ka viņa arī izmanto šos pūšanas vingrinājumus, lai uzlabotu runu bērniem," stāstīja sociālā uzņēmuma "Burbuļu spēles" dibinātāja Alīse Potaša.

Pirms gada Alīse kopā ar ģimeni no Rīgas pārcēlās uz Rēzekni, kur sākās darbs pie sociālā izņēmuma dibināšanas – uzrakstīts biznesa plāns, apgūtas papildus zināšanas Rēzeknes biznesa inkubatora, kā arī gūts atbalsts "Reach for Change" konkursā par sociālo ideju īstenošanu Latvijā un pasaulē saistībā ar bērnu dzīves kvalitātes uzlabošanu.

"Es pētīju jau veiktos pētījumus. Pēc būtības, uzsākot mācības pirmajā klasē, ir tikai 10%, iedomājaties tikai 10% bērni, kam ir novērsti runas valodas traucējumi," sacīja Potaša.

Arī viņas personīgā pieredze ir devusi pārliecību par burbuļu pūšanas pozitīvo ietekmi uz bērna veselību, jo, pateicoties elpošanas vingrinājumiem, pūšot burbuļus izdevās mazināt astmas lēkmes dēlam.  "Mums vairs nav elpošanas lēkmju, vairs nav jābrauc uz slimnīcu ar masku elpot."

Pašlaik no 124 valstī reģistrētiem sociālajiem uzņēmumiem lielākā daļa atrodas Rīgā un Pierīgā, savukārt Latgales reģionā aktivitāte ir viszemākā – šeit reģistrēti 4%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt