Sociālais dienests: Saldū nodurtās meitenes mātei bijušas problēmas ar alkoholu

Saldū nodurtās meitenes ģimene Saldus novada Sociālā dienesta redzeslokā ir bijusi tikai nepilnus trīs gadus - kopš 2012.gada beigām. Iepriekš tā ir mainījusi dzīvesvietas, informēja Saldus novada Sociālā dienesta direktore Ina Behmane.

Viņa nenoliedza publiskajā telpā izskanējušo informāciju, ka meitenes mātei ir bijušas problēmas ar alkoholu: "Viņa ir pozitīvi sadarbojusies, daudz ar sevi strādājusi un apmeklējusi atbalsta grupas, lai problēmas novērstu."

Sociālā dienesta vadītāja pauda viedokli, ka pašlaik būtu nevietā publiski analizēt problēmas, kādas pastāvējušas šajā ģimenē, bet - gluži pretēji - sievietei, kura ir zaudējusi bērnu un pati smagā stāvoklī atrodas slimnīcā, būtu nepieciešams sniegt atbalstu.

Aģentūrai LETA neizdevās noskaidrot, vai šajā ģimenē iepriekš ir bijušas aktuālas problēmas, kas saistītas ar bērnu aprūpes tiesību izvērtēšanu. Saldus novada Sociālais dienests un Saldus novada bāriņtiesa norāda, ka var sniegt komentārus tikai par to laika periodu, kopš ģimene ir Saldus novada iestāžu redzeslokā. Iepriekš ģimene ir mainījusi dzīvesvietas, tostarp dzīvojusi Ventspils novadā, bet arī Ventspils novada bāriņtiesā nekādus komentārus par šo ģimeni nesniedza.

Kā ziņots, sestdien, 5.septembrī, ģimenes konflikta laikā Saldū nogalināta 10 gadus veca meitene un smagi sadurta viņas māte. Aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu tiek turēts sievietes civilvīrs, kurš nav meitenes bioloģiskais tēvs. Noziegums noticis sestdien ap plkst.13 kādā dzīvoklī Saldū, kur 1970.gadā dzimušu sievieti un viņas 2005.gadā dzimušo meitu, iespējams, sadūris 1980.gadā dzimis vīrietis - sievietes civilvīrs. No gūtajām traumām notikuma vietā mirusi sadurtā meitene, bet viņas māte smagā stāvoklī nogādāta slimnīcā. Pēc sākotnējās informācijas, ģimenē bija izcēlies sadzīves konflikts.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana, kuras laikā tiks noskaidroti precīzi notikušā apstākļi, tostarp vīrieša rīcības motīvi. Tāpat tiks veiktas vairākas ekspertīzes, arī psihiatriskā ekspertīze aizdomās turētajam vīrietim.

Aizdomās turētajam vīrietim tiesa ir piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu. Policija neapstiprina, vai vīrietis nozieguma izdarīšanas brīdī bijis alkohola reibumā, norādot, ka vispirms jāsagaida ekspertīžu rezultāti. Ņemot vērā šī nozieguma smaguma pakāpi un rezonansi, ko tas izraisījis sabiedrībā, policija sola sniegt jaunu informāciju par notikušo, tiklīdz tas būs iespējams.

Cietusī sieviete ievietota Kuldīgas slimnīcas Ķirurģijas un traumatoloģijas nodaļā, kurā nesniedza informāciju par cietušās stāvokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti