Pusdiena

Islande varētu sarīkot referendumu par pievienošanos Eiropas Savienībai

Pusdiena

Šogad uz Latvijas ceļiem plānots uzstādīt 20 jaunus fotoradarus

Sniegs apgrūtina braukšanu lielākajā Latvijas daļā

Sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu Kurzemē, Latgalē un Pierīgā

Sniega un apledojuma dēļ trešdien, 3.janvārī, no rīta apgrūtināta braukšana lielā daļā Latvijas galveno autoceļu. Braukšanas apstākļi ir apgrūtināti lielākajā daļā Kurzemes galveno autoceļu, atsevišķos rajonos Latgalē, kā arī visā Pierīgā.

Braukšana īpaši apgrūtināta Rīgā un tās apkārtnē. Vairāk nekā 170 sniega tīrīšanas tehnikas iesaistītas sniegoto un apledojušo ceļa posmu tīrīšanā, kā arī kaisīšanā ar pretslīdes materiāliem. Autovadītājus aicina uzvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas stilu un ātrumu.

Valsts uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) pārstāve Anna Kononova klāsta, ka no paša rīta uz Latvijas ceļiem strādā sniega tīrīšanas mašīnas. Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Kurzemē, atsevišķos Latgales rajonos un visā Pierīgā.

"Praktiski uz visiem valsts galvenajiem ceļiem posmos, kas ir pie Rīgas, ap Rīgu, satiksme ir apgrūtināta, var veidoties arī sastrēgumi.

Tāpēc aicinām autovadītājus būt saprotošiem un savlaicīgi plānot savus braucienus, un arī rēķināties ar to, ka ceļā būs jāpavada ilgāks laiks," teica Kononova.

Autovadītāji Rīgā lielākoties atzina, ka viņu mikrorajonos no rīta ceļi vēl nebija iztīrīti. Autovadītājs Jānis stāstīja, ka braucis no Āgenskalna uz centru un braukšanas apstākļus vērtē kā apmierinošus. "Nedaudz braucu par pāris minūtēm ilgāk, nekā biju plānojis. Tur, kur es braucu, tur nebija galīgi tīrīts. Man tas netraucēja, jo brauca visi tie, kas nebija nobijušies."

Savukārt Ksenija brauca uz centra no Pļavniekiem. Viņai nebija jābrauc ilgāk kā parasti, jo mašīnu nebija daudz. "Sniegs sniga, apledojuma nebija, jo laikam temperatūra bija virs nulles, bija slapjš diezgan. No rīta vienīgais - bija mašīna jānotīra. Bet korķu nebija, varbūt vēl pēc svētkiem cilvēki nav atgriezušies, atvaļinājumos vai kā. Satiksme bija apmierinoša. Nē, mums nebija iztīrīts, bet nebija tādas [intensīvas] satiksmes, nebija to korķu, bija normāli, braucami."

Neapmierināts bija kāds cits rīdzinieks. Viņš norādīja – labi, ka bērni šajā laikā ir brīvdienās. „Grūts ceļš bija. Labi, ka bērni brīvdienās. Ceļš slidens, jā. Es no Mežciema braucu.”

Ņemot vērā meteorologu prognozes, ka snigšana turpināsies un varētu būt vēl stiprāka vakarpusē, uzņēmums LVC visu dienu aicina vadītājus rēķināties ar to, ka ceļi būs piesniguši.

Tāpat var veidoties apledojums un uz ceļiem strādās sniega tīrīšanas tehnika. Uzņēmuma pārstāve Kononova norāda, ka visi braucieni jāplāno savlaicīgi.

"Un arī atcerēties to, ka uzturētāji nevar novērst ziemu, viņi tikai uzlabot savu iespēju robežās braukšanas apstākļus, lai tie kļūtu drošāki un ērtāki. Līdz ar to ir jārēķinās ar šiem ziemas braukšanas apstākļiem un ar to, ka ziemā mēs nevaram braukt pa ceļiem tāpat kā vasarā. Tie var būt piesniguši, var veidoties apledojums. Tāpat autovadītājiem jārēķinās ar to, ka apledojums var veidoties strauji un negaidīti, īpaši uz tiem ceļiem, kas ir ūdenstilpņu tuvumā, jūras tuvumā, pie ezeriem, upēm, tāpēc ir jābūt maksimāli piesardzīgiem.

Un par visiem apgrūtinājumiem, ar kuriem sastopas autovadītāji, aicinām informēt mūs pa diennakts bezmaksas telefonu 8000 5555," teica Kononova.

Tāpat vadītājus aicina izvēlēties atbilstošu braukšanas stilu un ātrumu, lai nepakļautu riskam sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti