Dienas ziņas

Sniegputenis un sals ietekmē pastnieku darbu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sniegotie un apledojušie ceļi izraisa avārijas

Sniegotajā nedēļas nogalē notikuši vairāk nekā 400 ceļu satiksmes negadījumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aizvadītajā īpaši sniegotajā nedēļas nogalē notikuši vairāk nekā 400 ceļu satiksmes negadījumi, no kuriem vienā nelaimes gadījumā gājusi bojā pusaudze. Tā ziņo Valsts policija (VP), norādot, ka pēdējās trīs dienās notikušo negadījumu skaits ir krietni lielāks nekā vidēji ikdienā. Darba daudz bijis arī glābējiem, kuriem pat nācies no kāda dīķa izvilkt traktoru. Savukārt par īpaši lielo sniega daudzumu galvaspilsētā Rīgas domes vicemērs norādījis, ka pilsēta ar to tiek galā.

Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorija
00:00 / 03:26
Lejuplādēt

Aizvadītajā nedēļas nogalē notikuši vairāk nekā 400 negadījumu, no kuriem puse reģistrēta piektdien. Pēdējās divās nedēļas reģistrēti vairāk nekā 1500 ceļu satiksmes negadījumu. Pērn šādā pašā laika posmā skaits bijis līdzīgs.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins sacīja: “Es neteiktu, ka būtu vairāk nekā citus gadus, tas ir klasisks ziemas sākums, uzsnieg biezāks sniegs, tad šoferiem paiet viena līdz divas nedēļas līdz iemācās braukt pa sniegotajiem apstākļiem. Šogad es teiktu, ka būtībā ir tas pats, uzkrita biezāks sniegs, īpaši Rīgā un Pierīgā, tad negadījumu ir mazliet vairāk.”

Līdzīgu viedokli par lielo negadījumu skaitu pauda arī VP pārstāvis Juris Jančevskis. Viņš sacīja: “Droši vien vadītāji vēl nebija pieraduši pie kraso apstākļu maiņas, pārsvarā tie bija distances neievērošana, nobraukšana no braucamās daļas, uzbraukšana uz šķēršļiem, kas vairāk saistīts ar neuzmanību un slideno ceļa virsmu, kas pārņēma ceļus negaidīti un nesagatavotus.”

Kopumā aizvadītajā nedēļas nogalē cietuši gandrīz 30 cilvēki.

Lielākā daļa no negadījumiem notikuši Rīgā, kur sestdien noticis arī viens letāls incidents

Negadījums reģistrēts Mangaļsalā, kur bojā gājusi pusaudze. Vēl trīs cilvēki, kuru vidū ir arī nepilngadīgie, ir cietuši. Cilvēki vizinājusies uz piepūšamā pūšļa, ko vilkusi automašīna. Sākotnēji ziņots, ka negadījums noticis, transportlīdzeklim nobraucot no ceļa un ietriecoties kokā, taču pēc rūpīgākas izpētes, noskaidrojies, ka kokā ietriecās pūslis. 

VP pārstāve Līna Kaļķe sacīja: „Diemžēl ceļu satiksmes bojā gāja 12 veca meitenīte un trīs personas cieta, un ar gūtajām traumām tika nogādātas medicīnas iestādē. Saistībā ar notikušo Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu, un turpina skaidrot negadījuma apstākļus. Automašīnas vadītājs ir ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā.”

Pārgalvīgu aktivitāšu dēļ brīvdienās noticis vēl viens satiksmes negadījums. Par laimi, šajā incidentā bojā gājušo nav. VP ziņo, ka nelaimes gadījums noticis Talsu novadā, kur kādā īpašumā vīrietis vadīja sniega motociklu, pie kura virvē bija piesietas ragavas, uz kurām atradās viņa dzīvesbiedre. Tām apgāžoties sieviete guva miesas bojājumus un tika nogādāta medicīnas iestādē.

Nedēļas nogalē diezgan daudz darba ir bijis arī glābējiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) brīvdienās saņēmti 300 dažāda veida izsaukumi, no kuriem trešdaļa bija saistīti ar glābšanas darbiem. 

VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis pastāstīja: “Protams, ir bijuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kur mēs esam devušies palīgā, lai automašīnas izvilktu no grāvjiem. Tāpat arī ir bijuši nolūzuši koki – mums nācies atbrīvot ceļa braucamo daļu. Tāpat ir bijis arī tāds notikums – traktors ir iekritis dīķī un to esam vilkuši ārā.”

Baltmanis norādīja, ka brīvdienās reģistrēti arī daudzi ugunsgrēki. Neuzmanīgi rīkojoties ar uguni, Jelgavas novadā kādas mājas pagrabstāvā bojā gājis viens cilvēks.

Savukārt, runājot par īpaši sniegoto nedēļas nogali galvaspilsētā, kur piektdien Latvijas Vides ģeoloģijas un metroloģijas centrs pirmo reizi vēsturē bija izsludinājis sarkano brīdinājumu, Rīgas domes vicemērs Vilnis Ķirsis („Jaunā Vienotība”) problēmu ar sniegu galvaspilsētā apzinās, taču sacīja, ka pilsētā strādā ap 70 tehnikas vienību.

“Rīgā visas vienības strādā jau cauru diennakti. Šobrīd situācija ir normāla. Centrālās ielas ir ļoti normālā stāvoklī, apkaimju ielas arī ir izbraucamas, kas nav bijis citus gadus tieši šīm trešās nozīmes ielām. Ir, protams, problēmas, bet tās vairāk vai mazāk ir centrā. Tās ir saistītas ar gājēju zonām, ar velojoslām. Ar tām tiek turpināts strādāt,” stāstīja Ķirsis.

Rīgas vicemērs neslēpa, ka sniega tīrīšanas darbus pilsētas ielās apgrūtina ceļu drošības stabiņi, kurus gan pašvaldība noņemt neplāno.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti