Sniega dēļ aizvien dažviet apgrūtināta braukšana; atsevišķi ceļi apledojuši

Snigšanas dēļ joprojām atsevišķās vietās Latvijā saglabājas apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts ceļiem. Ar lēnāku satiksmi jārēķinās Pierīgā, Latgalē, kā arī Zemgalē, virzienā uz Jelgavu. Vēlams izvēlēties lēnāku braukšanas ātrumu, jo uz atsevišķiem ceļiem izveidojies apledojums.

“Šobrīd snigšanas dēļ braukšana ir apgrūtināta Pierīgā, kā arī Latgalē. Arī Zemgalē braukšana vietām ir apgrūtināta, arī Jelgavas virzienā,” informēja Latvijas Valsts ceļu pārstāve Anna Kononova. Viņa piebilda, ka pašlaik uz ceļiem strādā vairāk nekā 80 “Latvijas autoceļu uzturētāja” sniega tehnikas vienības.

“Ir jābūt piesardzīgiem; ņemot vērā gaisa temperatūru un iespējami mitru gaisu, ņemot vērā snigšanu, var veidoties apledojums. Un autovadītāji arī zvana uz mūsu bezmaksas diennakts informācijas līniju 80005555 un ziņo par apledojušiem posmiem. Piemēram, Lielās Juglas rajonā uz apvedceļa ir jābūt īpaši uzmanīgiem. Tur ir apledojis ceļš,” pastāstīja Kononova.

Viņa arī mudināja autovadītājus būs ļoti piesardzīgiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu: “Līdz ar to ir vēlams ierēķināt papildu laiku, lai nebūtu jāsteidzas un jāskrien, bet varētu mierīgi un droši braukt pa šiem ziemas ceļiem.”

Latvijas Valsts ceļu pārstāve Anna Kononova

  Ar kavētu sabiedriskā transporta kustību pirmdienas, 4.janvāra, vakarā jārēķinās arī „Rīgas satiksmes” sabiedriskā transporta pasažieriem. Veidojas sastrēgumi un sabiedriskais transports var kavēties.

   

  No Rīgas sāks izvest sniegu

  Lai tiktu galā ar Rīgā uzkritušo 22 centimetru biezo sniega segu, pagājušajā naktī negulēja daudzi sētnieki un sniega tīrītāju autovadītāji. Taču arī pēc viņu darba nakts daudzi pirmdienas rītā kavēja darba dienu un sēdēja sastrēgumos, jo Rīgas ielas bija slidenas. Savukārt sabiedriskais transports ne tikai kavēja, bet pat iestiga, un pasažieri tika aicināti talkā transportlīdzekli izstumt. 

  Ap pusnakti spēcīgā snigšana mitējās, un Rīgas ielās parādījās tie, kas cīnās ar sniegu. Centra ielas pagaidām baltas un slidenas. Mazākās sānu ielas aizsnigušas pilnībā, un tur sniega tīrītāji neiegriezās. Pirmie cīņā ar sniegu devās sētnieki – pulksten vienos un divos naktī  sētnieki jau bija sastopami vai katrā ielā.

  Iļģuciemā, Dzirciema ielā, sniega tīrītāju tehnika parādījās ap diviem naktī. Arī ar pieturvietu tīrīšanu nesokas viegli - pieturvieta iztīrīta, ceļš arī, bet pa vidu – valnis. Lai tiktu transportā, jābrien kupenā vai jālec pāri.

  Tikmēr autovadītāji ziņo, ka Brīvības iela ir netīrīta un bīstama. Rīgas domes vadība atzīst, ka sūdzības saņemtas ne tikai par Brīvības ielu, bet par daudzām netīrītām ielām. Rīgā ar sniegu cīnās divi tūkstoši sētnieku un visas pieejamās tehnikas vienības. Ielas savedīšot kārtībā tuvāko dienu laikā. 

  Dienas vidū operatīvā informācija liecināja, ka visas Rīgas ielas ir izbraucamas. “Ielas ir kārtībā, un šonakt sāksim sniega izvešanu no Vecrīgas,” sola Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”).

  Tikmēr neilgi pēc šī paziņojuma Tālivalža ielā iestiga trolejbuss un no pieturas transporta līdzeklis netika laukā pat pēc tam, kad vadītājs aicināja talkā visus pasažierus trolejbusu izstumt. Tāpat zināms, ka sniegs prasījis viena cilvēka dzīvību - 69 gadus vecs vīrietis mira no infarkta, tīrot sniegu. Mediķi aicina cilvēkus ar hroniskām saslimšanām nepārvērtēt savas spējas cīņā ar kupenām. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti