Dienas ziņas

Plaisas Rīgas domes koalīcijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Smiltenes tehnikums sāk praktiskas mācības Jauno jātnieku skolā

Smiltenes tehnikuma audzēkņi sāk praktiskas mācības Jauno jātnieku skolā

Dažādu profesiju apgūšanā būtiska daļa ir arī teorētisko zināšanu pielietošana praksē, tādēļ Smiltenes tehnikums sācis sadarbību ar Jauno jātnieku skolu Inčukalnā. Nupat veterinārmedicīnas un lopkopības studenti zirgu stallī aizvadījuši pirmo praktisko nodarbību.

Jau atrašanās vien vienā no lielākajiem jātnieku klubiem Baltijā – Jaunajā jātnieku skolā – Smiltenes tehnikuma audzēkņiem bija patīkams notikums. Līdzīgi arī ar mācību nolūkos darāmajiem darbiem.

"Man labāk patīk dzīvajā darīt, nevis skatīties video, man patīk aizbraukt kaut kur, ja ir tāda iespēja, tā jāizmanto obligāti. Baigi zirgus nepazīstu, man vairāk patīk govis, tāpēc ir satraukums," stāstīja Smiltenes tehnikuma audzēkne Aleksandra.

"Mums ir lielāka pieredze ar liellopiem, tur mēs tā kā biežāk tiekam, parasti pēc kādas otrās nodarbības ir – "skolotāj, kad mūs vedīs pie zirgiem?" Šoreiz, kad bija paredzēts braukt pie zirgiem, tad es teicu –  varētu pateikt, kurš nebrauks, tad nebija tā "es nebraukšu." Visi gribēja braukt!" piebilda Smiltenes tehnikuma specializēto priekšmetu skolotāja Biruta Birkenšteina.

Topošajiem lopkopības tehniķiem un veterinārārsta asistentiem Jaunajā jātnieku skolā, kurā uztur gandrīz 40 zirgus, bija jāveic dažādi darbi. 

"Mūsu audzēkņiem ir iespēja redzēt, kā dzīvnieki tiek turēti, cik svarīga ir dzīvnieku tīrīšana, kopšana, ēdināšana. Arī visas veterinārās manipulācijas, ko mēs varam mazliet izmēģināt," stāstīja Smiltenes tehnikuma Veterinārmedicīnas nodaļas vadītāja Evija Bērziņa.

"Es notīrīju zirgu; parādīja, kā to dara, iztīrīju nagus, saķemmēju krēpes, notīrīju spalvu jeb apmatojumu un patīrīju arī boksu," klāstīja Smiltenes tehnikuma audzēknis Linards.

Tāpat arī tehnikuma audzēkņi pārbaudīja zirga pulsu, sirdspukstus, zobu stāvokli, uzkopa stalli, nomainīja pakaišus un līdzīgi. Uzrunātie studenti arī atklāja, kādēļ izvēlējušies profesiju, kas saistīta ar dzīvniekiem.

"Māsa sāka jāt, es pievienojos. Mēs nomainījām stalli, baigi ieinteresēja, tur bija ļoti plašas iespējas, daudz jaunu zināšanu, un kāpēc neiet mācīties par to?! Tad es mēģināšu nākotnē savu hobiju apvienot ar darbu," atzina Linards.

"Man mājās ir lauksaimniecība. Mēs paši arī ar zirgiem nodarbojamies, un kaut kā no ģimenes ir ienācis šis. Es gribu tālāk turpināt," teica Smiltenes tehnikuma audzēkne Evita.

Šādu sadarbību atzinīgi vērtē ne tikai tehnikums un tā kursanti, bet arī Jauno jātnieku skola.

"Šobrīd mums ir tāda situācija, ka mēs ņemam darbā cilvēkus bez pieredzes, kuri ir jāapmāca, un tas aizņem vairāk laika. Ja mums ir profesionāļi, kurus mēs varam saņemt pēc skolas beigšanas, tas būtu noderīgi mums un arī visiem citiem staļļiem Latvijā," atzīmēja Jauno jātnieku skolas vadītāja Zane Joste.

Šobrīd Smiltenes tehnikumā veterinārārsta asistenta profesiju apgūst 195 audzēkņi un 45 lopkopības tehniķi. Izglītības iestādē, turpinot attīstīt mācības praksē, drīzumā plāno arī sākt sadarbību ar kādu govju saimniecību Vidzemē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti