4. studija

4. studija

4. studija

Kas un ko ceļ? Ziepniekkalna tirdziņa vietā sākušies pamatīgi būvdarbi

Kā rīkoties, ja meža tīrītāju brigāde krietni «aptīrījusi» arī kaimiņu īpašumu?

Smiltenes pusē meža tīrītāju brigāde krietni «aptīrījusi» arī kaimiņu īpašumu

Kādā īpašumā Smiltenes pusē nesen notika pameža, krūmu un sīku koku izzāģēšana. Taču drīz vien atklājies, ka darbus veikusī brigāde “patīrījusi” arī kaimiņa īpašumu. Meža dienests sola materiālus nodot policijai, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Meža kopšanas darbi, atbrīvojot jaunaudzi no liekiem kokiem, Smiltenes pusē esošajos “Zeltiņos” notika pirms vairākām nedēļām. Nozāģēts pamežs, bet lielākie koki vienā pusē un sastādītās priedītes otrā ir neskartas.

Meža īpašnieks Guntis raidījumam stāstīja, ka nejauši pamanījis brigādi, kas zāģēja mežu. Vietā, kur “zāģeri” darbojušies, redzami gar zemi nogāzti sīkie koki, krūmi, starp kuriem ir arī aptuveni 30 eglītes, par kurām zemes īpašniekam sāp sirds.

“Tieši par eglītēm, kuras pirms daudziem gadiem ir izkoptas. Tika izzāģēti kārkli, ievas. Par izņemtām eglītēm. Par krūmiem nav pretenziju,” stāstīja Guntis.

Kā tas iespējams, ka brigāde sajaukusi īpašumus? Vietā, kur darbi notikuši, ļoti labi ir redzamas robežstigas. Ja iet no kupicas uz kupicu, redzams, ka koki zāģēti tikai vienā pusē. Meža īpašnieks, izstaigājot savu īpašumu, aplēsis, ka darbi te veikti aptuveni 50 metru garā joslā.

“Es domāju, ka zāģermaņi kaut ko ir sajaukuši. Šitāds gadījums nav bijis, ka ielien kaut kur kaimiņos un zāģē. Visas kupicas ir redzamas, stigas nav aizaugušas, jo tās esmu kopis,” uzsvēris Guntis.

Valsts meža dienesta vecākais mežzinis Kaspars Lārmanis pastāstīja, ka dienests dabā ir apsekojis notikuma vietu un plāno apsekot vēlreiz.

“Sastādīsim pārkāpuma protokolu, kurš kopā ar lietas materiāliem tiks nodots Valsts policijai jau tālākai virzībai,” informēja Lārmanis.

Mežzinis skaidroja - ja izzāģējamie koki ir vecāki par 20 gadiem, šādai zāģēšanai vienmēr ir nepieciešama atļauja. Šajā gadījumā tādas nav.

“Koku ciršana svešā mežā bez ciršanas apliecinājuma ir pārkāpums. Protokols tiks sastādīts. Celmus samērīsim, jo tas noteikti nav atļauts,” sacīja Lārmanis.

Mežzinis arī iesaka - ja sava meža īpašuma tuvumā manāt zāģēšanas darbus, aizejiet pārbaudīt. Ja arī viss būs labi, par skādi tas nenāks. Ja pamanāt kaut kādas iespējamas nelikumības, jāzvana vai nu tuvākajai mežniecībai vai arī Valsts policijai. Tas jādara uzreiz, lai attiecīgie dienesti paspētu reaģēt, atbraukt un piefiksēt notiekošo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt