Dienas ziņas

Dzīvnieku patversmes atbalstu rod projektu īstenošanā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izveido novada investīciju objektu karti

Smiltenes novadā pamestas ēkas cer nodot uzņēmējiem

Daudzviet Latvijas pilsētu un lauku teritorijās ir ēkas, kuras stāv pamestas tukšas bez pielietojuma. Pašvaldības un privātīpašnieki tās apsaimnieko vien minimāli, lai nesagrūtu pavisam. Šāda situācija vērojama arī Smiltenes novadā, taču, lai pamestajiem nekustamajiem īpašumiem piesaistītu potenciālos investorus, izveidota investīciju objektu karte. Tagad vienkopus redzami īpašumi, kuros ir potenciāls veidot saimniecisko darbību.

Smiltenes novada Blomes pagastā ir trīs īpašumi, kuri iekļauti investīciju objektu kartē - divas kādreizējās fermas teritorijas un Blomes pamatskolas ēka.

Kā skaidro Blomes pagasta pārvaldnieks Gaidis Bogdanovs, ēka kādu laiku izmantota arī kā dzīvokļu māja, taču vismaz piecus gadus tā stāv tukša un neizmantota.

“Agrāk te bija dzīvokļi, iedzīvotāji, kas ar laiku ir atraduši citur sev dzīvesvietu. Elektrība ir, pienāk, bet nekādu citādu ērtību nav. Ūdens nav iekšā, kanalizācijas nav. Tā kā ir diezgan lieli ieguldījumi nepieciešami, lai varētu viņu izmantot," paskaidro Smiltenes novada Blomes pagasta pārvaldes vadītājs Gaidis Bogdanovs.

Cerot, ka tukšās ēkas varētu izmantot uzņēmējdarbībā, investīciju objektu kartes izveidošana ir pirmais solis to aktualizēšanā.

Patlaban kartē iekļauti 14 objekti - rūpniecības teritorijas, zemes gabali un ēkas, kas pieder gan pašvaldībai, gan privātām un juridiskām personām. Katram objektam izveidots apraksts par īpašuma piederību, platību un inženierkomunikācijām.

“Šī investīciju karte ir kā viena no iespējām, kā mēs varam darīt sabiedrībai un uzņēmējiem zināmu, kas ir pašvaldībai, kādi ir šie objekti un ko uzņēmēji var nomāt vai ierosināt atsavināšanai," paskaidro Smiltenes novada pašvaldības attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš.

Viņu papildina Bogdanovs: "Cilvēkiem ir jāredz, kas notiek. Varbūt tiešām kādam rodas interese, jo pieredze rāda, ka viņas pārdot ir diezgan problemātiski, tāpēc šāda karte varētu radīt arī interesi kādam''.

Arī esošie novada uzņēmēji ir uzrunāti paplašināt savu darbību kādā no šīm teritorijām, skaidro pašvaldībā, taču vēl līdz šim interesi neviens nav izrādījis. Karte ir publicēta vien pirms mēneša un uzņēmējdarbības objektu skaits vēl tiks papildināts, jo Smiltenes novadā ir daudz šādu neizmantoto īpašumu ar potenciālu uzņēmējdarbībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt