Dienas ziņas

Vilcinās noslēgt līgumu par sporta laukumiem

Dienas ziņas

Ikšķilē bērnudārza gaitas sāks 300 mazuļi

Smiltenes novadā – dzīvojamā fonda interaktīvā karte

Smiltenes novadā izveidota dzīvojamā fonda interaktīvā karte

Smiltenes novadā, lai risinātu dzīvojamā fonda trūkumu, interaktīvā kartē apkopoti nekustamie īpašumi, kas tiek pārdoti vai izīrēti. Pilsētā pašlaik norit arī īres nama būvniecība, kas iedzīvotājiem būs pieejams nākamā gada sākumā. Lai veicinātu ārvalstīs dzīvojošos atgriezties, Smiltenes novads iesaistījies arī reemigrācijas veicināšanas pilotprojektā. 

Pirms diviem gadiem Smiltenes novadā tapa investīciju objektu interaktīvā karte, līdzīgā veidā izveidota dzīvojamā fonda karte, kas darbojas kopš maija. Kartē redzami un apskatāmi 30 īpašumi, trīs mājokļi jau no kartes izņemti, jo tiem jaunie saimnieki atrasti, bet vēl trīs ir nākuši klāt.

"Ļoti bieži nāk tieši jaunās ģimenes un prasa. Viņi ir gatavi šeit nākt dzīvot un strādāt, bet īsti nav kur. Mums arī novada mājaslapā ir sludinājumu sadaļa, kurā ik pa laikam kāds meklē - vēlamies īrēt, pirkt. Uzreiz reāli kartē var redzēt, un mēs te nešķirojam viensētas, lauku mājas. Es varbūt tagad slikti par "www.ss.lv", bet es ieeju, ir atsevišķa sadaļa “viensēta”, “lauku māja”, nu manā izpratnē, es neredzu nekādu tur atšķirību. Sanāk man dubultā meklēt vai dubultā likt iekšā to informāciju," stāstīja Smiltenes novada domes pārstāve Inga Kovala.

Interaktīvā karte ir arī viens no instrumentiem iedzīvotāju piesaistei, un nupat kā slēgta vienošanās, kas paredz Smiltenes novadā īstenot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sākto pilotprojektu reemigrācijas veicināšanai. Kopumā pilotprojektā iesaistītas 10 pašvaldības.  

"Šobrīd, katru mēnesi analizējot datus, mēs redzam, no kurienes pie mums iedeklarējas un uz kurieni izdeklarējas no mūsu novada. Mums ir paveicies ar to, ka mums ir ļoti daudz darbavietu. Līdz ar to, tas ir noteikti viens no būtiskākajiem dzinuļiem, kāpēc iedzīvotāji var atgriezties, un mēs viņus gaidām pie mums atpakaļ, jo, protams, ikvienam Smiltenes novadā strādājošam uzņēmumam trūkst darbaspēka," skaidroja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Novadā kopš 2009.gada novērots iedzīvotāju skaita kritums, bet šogad ir pirmais gads, kad to izdevies apturēt. Smiltenē top arī īres nams, kurā līdzīgi kā Valmierā jau tapušajos daudzdzīvokļu namos īres tiesības tiks izsolītas. Šeit izsole plānota nākamā gada sākumā. Pirms tam šī ēka ilgstoši stāvēja nepabeigta un pilsētā tika uzskatīta par degradētu teritoriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt