Dienas ziņas

Rēzeknes skolēni dodas meža ekspedīcijā

Dienas ziņas

Bauskas pilī Latvijas vīnogu izstāde

Smiltenē uzbūvē rotaļu laukumu, ko aizliegts izmantot

Smiltenē uzbūvē rotaļu laukumu, ko aizliegts izmantot

Iespējams, mēģinot izdarīt, kā labāk, Smiltenes pašvaldības rīcība novedusi pie savdabīgas situācijas. Smiltenes novada domes uzdevumā uzbūvēts bērnu rotaļu laukums, ko aizliegts izmantot. Smiltenes iedzīvotāji sociālo tīklu vietnēs diskutē par šīs rīcības likumību. Pašvaldībā apgalvo – uzbūvētais laukums bērniem pieejams būs, taču - pēc gada.

Pēcpusdiena pie Smiltenes vidusskolas. Aiz žoga pavisam jauns rotaļu laukums, bet vārti aizslēgti. Uzraksts vēsta - laukumā ieeja aizliegta. Smiltenes būvvaldē norāda – rotaļu laukums ir nodots ekspluatācijā.

"Bērnu laukums ir pieņemts ekspluatācijā, bet ar aizliegumu. Aizliegumu bērniem viņu lietot, līdz nav īstenojies otrs projektiņš, kas iet paralēli, sadarbībā ar ''Sadales tīklu''. Lai varētu pārcelt sadales līniju, jo zem sadales tīkliem nedrīkst būt bērnu laukumu," stāsta Liene Brolīte, Smiltenes novada būvvaldes vadītāja.

Tieši fakts, ka likums aizliedz zem elektrolīnijām būvēt vietas bērnu rotaļām, radījis virkni jautājumu Smiltenes iedzīvotājos. Būvvaldē stāsta – elektrolīniju ir paredzēts pārcelt un, tiklīdz tas notiks, rotaļu laukums būs pieejams bērniem.

"Tos darbus plānot un veikt varēja labāk, manā skatījumā. Varēja veikt tādā secībā, kādā bija viņi jāveic. Šeit ir jautājums – ja tā elektrolīnija bija, vai nevarēja atrast nevienu citu vietu, kur izvietot šo laukumu. Vai šis bija vienīgais risinājums visā pilsētā?" vaicā Edgars Avotiņš, Smiltenes novada domes deputāts (Latvijas Reģionu apvienība).

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs stāsta – ačgārnā secība izvēlēta apzināti. Šogad Smiltenē izveidotas papildu sešdesmit vietas pirmsskolas izglītības grupās. Rotaļu laukums ir daļa no projekta. Izvēlētā vieta esot vislabākā laukuma izbūvei, savukārt akciju sabiedrība "Sadales tīkls" jau pirms kāda laika ieplānojusi konkrētās elektrolīnijas pārcelšanu. To uzņēmums plānojis izdarīt šī gada laikā.

"Mēs izvēlējāmies sarežģītāko secību, bet ātrāku secību. Ja mēs ietu apgrieztu secību, vispirms pārceltu līniju, pēc tam būvētu laukumu, tad mūsu novada jaunieši varētu izmantot šo laukumu tikai 2019. gadā," norāda Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs (Nacionālā apvienība).

Akciju sabiedrībā “Sadales tīkls” apstiprina, ka konkrēto elektrolīniju ieplānojuši pārcelt uz citu vietu. Tā kā līnijas pārcelšanā ieinteresētas divas iestādes, tehniskā projekta izmaksas uzņēmusies segt Smiltenes novada dome, bet līnijas pārbūvi segs ''Sadales tīkls''. Darbus plānots pabeigt šogad, bet rotaļu laukums bērniem būšot pieejams no nākamā mācību gada sākuma – septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt