Dienas ziņas

Pirmais spriedums Zolitūdes civillietā

Dienas ziņas

Upītes skolai palīdz Anglijas latviešu grupa

Skolu reorganizācija Smiltenē

Smiltenē trīs skolas apvieno vienā

No trim skolām viena vidusskola – tāda realitāte no nākamā mācību gada būs Smiltenē. Sarūkot skolēnu skaitam, novada pašvaldība izšķīrusies par soli apvienot līdzšinējo ģimnāziju, Centra vidusskolu un Trīs pakalnu sākumskolu.

No sākotnēji izstrādātajiem četriem modeļiem atbalstu sabiedriskajā apspriešanā, tāpat arī deputātu balsojumā, guva skolu reorganizācijas modelis, kas paredz izveidot vienu Smiltenes vidusskolu. Izveidojot šo skolu, plānots, ka būs lielāka iespēja piesaistīt arī Eiropas Savienības  struktūrfondu finansējumu.

“Tajā gadījumā, ja ir lielāka skola, tajā paredz arī finansējumu. Tātad patiesībā tas pats, kas notika ar arodskolām, šobrīd notiek ar vispārējās izglītības iestādēm,” saka Smiltenes Centra vidusskolas direktore Ilze Vergina. „Tas skolēnu, skaits, kas šobrīd tiek lemts modelī, ir ļoti liels, tāpēc es esmu arī teikusi to savu viedokli, ka šī nebūs lētāka izglītība, šī būs iespējams dārgāka, bet varbūt labāka,” norāda Vergina.

“Skolēnu skaits samazinās, mūsu skolā konkrēti vidusskolēnu skaits, un tas nozīme, ka, tīri pēc noteikumiem skatoties, ģimnāzija vairs neatbilst savam statusam. Droši vien, ka izmaiņas ir vajadzīgas, tas ir fakts,” situāciju raksturo Smiltenes ģimnāzijas direktore Velga Mārkalne.

Izvēlētais Smiltenes pilsētas izglītības iestāžu reorganizācijas modelis nodrošinās vienmērīgu esošo telpu noslodzi un ļaus atteikties no īrētajām telpām, līdz ar modeļa ieviešanu vietu izdosies rast arī papildu pirmsskolas izglītības iestādes grupām. “Trīs pakalnu sākumskolas telpu otrajā stāvā tiks atvērtas trīs jaunas bērnudārza grupas, kopējais bērnu skaits ir 60 bērni,” pauž Smitenes novada domes izglītības vadītāja Gunta Grigole.

Lai arī skolu vadītāji atzīst izmaiņu nepieciešamību, viņus māc bažas par gaidāmā izglītības modeļa ieviešanu un līdz ar to arī darba saglabāšanu. “Būtu jāņem vērā tas, ka  ne jau trīs skolu mehāniska savienošana dos izglītības kvalitāti, tas ļoti stingri jāizvērtē,” saka Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas direktore Inese Raikuma.

“Skatoties uz tiem procesiem, kas notiek Latvijā, droši vien, ka mēs arī nevaram izvairīties gan no resursu optimizācijas, gan droši vien arī pārskatīt savu spēcīgāko pedagoģisko personālu. Nedrīkst būt situācija, ko mums šobrīd arī deputāti pārmet, ka bērni aiziet prom no Smiltenes un izvēlas varbūt Valmieru, Cēsis, vai pat Rīgu,” bilst Vergina.

Smiltenē jaunais izglītības modelis, kas paredz esošo skolu vietā izveidot vienotu vidusskolu, jāievieš līdz nākamā gada jūlijam, lai Smiltenes vidusskola darbu varētu sākt ar jauno mācību gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti