Dienas ziņas

Saimniecība – ģimenes uzņēmums

Dienas ziņas

Daudzbērnu ģimenēm svētkos bezmaksas transports

Plāno labiekārtot skolotāju piemiņas vietu

Smiltenē plāno labiekārtot skolotāju piemiņas vietu

Smiltenes kapos līdzās viens otram atdusas pedagogi, kurus nu jau vairs atceras lielākoties tikai vecākā paaudze, kas skolā mācījās laikā pēc Otrā pasaules kara. Lai piemiņu saglabātu, skolotājiem plāno veidot lielāku piemiņas vietu.

Smiltenes vidusskolas absolventi novērojuši, ka pedagogi kā sabiedrības vērtība un inteliģences veidotāji pamazām zūd. “Ideju par Latviju un valstiskumu palīdzēja saglabāt tie, kas mūs audzināja, un šai dārziņa ir mūsu saknes,” saka Smiltenes vidusskolas absolvents Jānis Siliņš.

Kopā ar bijušo skolotāju Dzidru Nātru viņi nolēmuši Smiltenes vidusskolas direktora Elmāra Blīgznas piemiņu godāt, izveidojot piemiņas vietu. Skolu Blīgzna vadīja laikā pēc Otra pasaules kara. Tolaik viņš pulcēja vietējo inteliģenci, lai organizētu sabiedrisko dzīvi pilsētā, bet jauniešiem vidusskolā Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas (LPSR) laikā sāka mācīt mākslas vēsturi. Viņš ir viens no pedagogiem, kas visu mūžu veltījis sabiedrības izglītošanai, savu personīgo dzīvi atstājot otrajā plānā.

“Nevar visu prasīt no valsts, mums pašiem ir jādod kaut kas pretim un jāpateicas šiem cilvēkiem, kas mums palīdzēja saglabāt to ticību, darbību, gaišumu pret šo valsti, kas mūs tur kopā. Tāpēc mēs esam latvieši, Latvija, valsts,” saka Siliņš.

Tolaik, kad skolu vadīja pedagogi, kas atdusas šajā kapu dārziņā, mācības noritēja trīs maiņās. Ķīmijas skolotājas Dzidras Nātras atmiņās skolotājs palicis kā tā laika vērtību iemiesotājs, kurš skolā rīkoja tikšanās ar dzejniekiem, augstskolu pasniedzējiem un sportistiem. Tolaik pārlieku patieso vēstures stāstu dēļ skolas direktors pat ticis atstādināts no amata, kurā atgriezās un palika līdz sava mūža beigām.

“Viņš sagaidīja visus, pretim ieejas durvīm viņš stāvēja trepju galā un katru sveicienu saņēma ar smaidu, atbildēja ar paklanīšanos ikvienam, un bija diriģents mūsu kopējam skolotāju korim,” atceras bijusī ķīmijas skolotāja.

Finansējumu, kas tiek vākts, novirzīs piemiņas akmens izveidei. Kapu dārza mets vēl nav gatavs, jo pagaidām trūkst finansējuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt