Dienas ziņas

Skrundā atklāts jauniešu centrs

Dienas ziņas

Sods par auto atstāšanu pie daudzdzīvokļu nama durvīm

Smiltenē nodrošinās īslaicīgu sociālo aprūpi

Smiltenē pēc nopietnām slimībām nodrošinās īslaicīgu sociālo aprūpi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados arī turpmāk Smiltenes novada iedzīvotājiem pēc nopietnākām saslimšanām būs iespēja saņemt pašvaldības apmaksātu īslaicīgu veselības aprūpi tuvāk savai dzīves vietai Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā. Vēl gada nogalē gan bija bažas, ka no šī pakalpojuma slimnīcas vadība varētu atteikties.

Kopš 2009.gada, kad Veselības ministrija pārtrauca finansēt Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas stacionāru, lai ēka būtu apdzīvota arī turpmāk, slimnīca tika pārveidota par ilgstošās sociālās aprūpes institūciju jeb pansionātu. Tolaik ar pašvaldības atbalstu tika arī saglabātas desmit medicīniskās aprūpes gultas, lai iedzīvotājiem būtu vismaz īslaicīga aprūpe pēc smagām saslimšanām, traumām un operācijām.

Taču pamazām auga pieprasījums pēc pansionāta, un šobrīd tas jau pārpildīts. Līdz ar to medicīniskās aprūpes gultām vairs nav pietiekami daudz platības, un uz to norādījusi arī Veselības inspekcija.

Tā nu slimnīca ar pašvaldību nolēmusi gultu skaitu samazināt līdz sešām, un turpmāk pakalpojums būs kā īslaicīga sociālā aprūpe.

“Tā kā tas pieprasījums nav tik liels, lai aizpildītu 10 gultas diendienā un mums arī vairs telpu nav, jo ir aizpildījies pansionāts, tad mēs vairs nevaram pēc obligātām prasībām nosertificēt," pauž SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa.

Ja līdz šim slimnīcā bija ārsts, kurš uzraudzīja īslaicīgās medicīniskās aprūpes pacientus, tad turpmāk par viņiem gadās pansionāta aprūpētājas un paši ģimenes ārsti. Smiltenes novada pašvaldība šī gada budžetā tam atvēlējusi 40 000 eiro, sociālās aprūpes pakalpojumu nodrošinot līdz desmit diennaktīm.

“Mums ir māsiņa uz 24 stundām, kura pansionāta iemītniekiem dala medikamentus vai, ja nepieciešama īslaicīga ārstēšanu, sistēmu uzliek, veic injekcijas, tad tas būs arī šiem pacientiem," pauda ārste onkoloģe un Smiltenes novada domes Sociālas komitejas vadītāja Tija Zaļkalne.

Smiltenes slimnīcā min dažādus gadījumus, kad īslaicīga sociālā aprūpe cilvēkam ir nepieciešama un, lai arī šobrīd ir pieejama valsts apmaksāta mājas aprūpe, ne katram ikdienā ir līdzās kāds tuvinieks, kas arī varētu sekot līdzi slimnieka atlabšanas procesam, piemēram, pēc triekas, insulta un citām smagām saslimšanām.

“Tas nozīmē, ka ir izmainīts dzīves ritms visai ģimenei. Mēs ar šīm aprūpes gultām vēlamies radīt iespēju mūsu novada iedzīvotājiem tikt aprūpētiem un sagatavotiem ikdienai," teica Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Ieguvums īslaicīgā sociālās aprūpes institūcijā arī tas, ka slimnīcā darbojas vēl arī  arī steidzamās medicīniskās palīdzības punkts un poliklīnika, līdz ar to akūtos gadījumos cilvēkam varēs nodrošināt arī speciālistu palīdzību. Tiesa, tā gan viņam būs jāsedz jau no savas kabatas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti