Dienas ziņas

«Dod pieci» sāksies svētdien

Dienas ziņas

Atvērts rekonstruētais Cēsu stadions

Smiltenē aizdedzinātas baznīcu durvis

Smiltenē par baznīcu dedzināšanu aiztur Lietuvas pilsoni

Pagājušajā naktī Smiltenē pie divām baznīcām aizdedzinātas riepas un atkritumi. Abos gadījumos dedzināšana notikusi pie baznīcu durvīm, tās pamatīgi sabojājot. Ugunsgrēki pamanīti laikus, un nenotika vēl lielāka nelaime. Policija jau aizturējusi aizdomās turamo personu, kādu Lietuvas pilsoni.        

Novietojot autoriepas pie galvenās ieejas un mācītāja ieejas durvīm, pirmā aizdedzināta Smiltenes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīca. Ugunsgrēkus pamanījis viens no draudzes locekļiem, kurš strādā apsardzes firmā, un tā no baznīcas atrodas netālu. Tika izsaukti ugunsdzēsēji, un liesmas drīz arī nodzēstas.

Draudzes mācītājs Reinis Kulbergs stāstīja, ka riepas paņemtas no tuvējā autoservisa. Galvenās ieejas durvis, iespējams, varēs restaurēt, taču otras gan apdegušas tik ļoti, ka vairs nav glābjamas.

“Pagaidu durvis vienas tiek izgatavotas, un droši vien ir jāgaida siltāks laiks, lai varētu arī lielās durvis atjaunot. Bet vēl jāraksta tāmes un iesniegumi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai, jo ēka ir kultūras piemineklis,” sacīja Kulbergs.

Cik daudz līdzekļu būs nepieciešams durvju atjaunošanai, šobrīd nav zināms. Mācītājam nav zināma arī plašāka informācija, kādi bijuši dedzināšanas iemesli.

Vien dažas stundas vēlāk, neilgi pēc pieciem no rīta, Valsts policija saņēma informāciju, ka aizdedzinātas arī Smiltenes Romas katoļu draudzes nama durvis. Pie tām savukārt bija nolikti un aizdedzināti atkritumu maisi.

Drīz pēc tam nostrādājusi signalizācija un liesmas, kas jau bija iekļuvušas baznīcas iekšpusē, pamanījis pats draudzes prāvests. Paša spēkiem tās arī nodzēstas. 

“Es no iekšpuses atklāju ugunsliesmas un tās nodzēsu. Tad steidzos uz baznīcas ārpusi, un tur jau bija daudz lielāks ugunsgrēks. Paldies Dievam, ka bija signalizācija un veselais saprāts, un kaut kādi instinkti, kas lika pareizi rīkoties,” stāstīja Smiltenes Romas katoļu draudzes prāvests Juris Škapars.

Arī prāvests Juris Škapars neizsaka minējumus par dedzināšanas iemesliem, taču pieļauj iespēju, ka tas bija plānoti.

Par notikušo Valsts policija uzsākusi divus kriminālprocesus par tīšu svešas mantas bojāšanu vai iznīcināšanu. Aizturētais aizdomās turētais Lietuvas pilsonis dzimis 1982.gadā un tuvākajā laikā tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Plašākus komentārus Valsts policija šobrīd nesniedz, jo vēl notiek lietas apstākļu noskaidrošana.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti